27 | 04 | 2024
Főmenü
Események
April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
Cikkekről

TÉMA: Mezőfalva: Gólyatetem a villanyoszlop tövében

Mezőfalva: Gólyatetem a villanyoszlop tövében 9 éve 2 napja ezelőtt #1405

  • csardas2
  • csardas2 profilkép
  • Nem elérhető
  • Adminisztrátor
  • Hozzászólások: 94
  • Karma: 0

Mezőfalva: Gólyatetem a villanyoszlop tövében

Áramütés okozta egy gólya pusztulását a mezőfalvi posta mellett. A lakók információi alapján a madár hetek óta barangolt élelmet keresve a környező kertekben. A fészekrakás lehetett a veszte, hiszen a villanyoszlop tövében találtak rá szombat reggel. A gyűrűzetlen, elpusztult példány nem a Piac téri fészek tagja, ők egészségben megvannak!

Mezőfalva: Gólyatetem a villanyoszlop tövében

Áramütés okozta egy gólya pusztulását a mezőfalvi posta mellett. A lakók információi alapján a madár hetek óta barangolt élelmet keresve a környező kertekben. A fészekrakás lehetett a veszte, hiszen a villanyoszlop tövében találtak rá szombat reggel. A gyűrűzetlen, elpusztult példány nem a piactéri fészek tagja, ők egészségben megvannak! 

 

Sajnos ennek a példánynak nem sikerült fészket raknia

Hetekkel korábban a Piac téri mezőfalvi gólyafészek szigetelését a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság Mezőföldi Tájegységének egyik természetvédelmi őrkerület-vezetője, Staudinger István kérte írásban az E.ON győri természetvédelmi referensétől. A vezetékcserére a 2015. februári helyszíni egyeztetés és felmérés után, 2015. márciusában került sor. Staudinger István figyelmét a rendszeres gólyapusztulásra egy másik nemzeti parki alkalmazott hívta fel.

A Piac téren megvannak a gólyák!

Cikk olvasása...
HL
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Mezőfalva: Gólyatetem a villanyoszlop tövében 9 éve 1 napja ezelőtt #1406

  • József
  • József profilkép
Hm.
Nagyon szomorú ez a hír.
Azt a világot, természetet, amiben élünk, valóban nem tekinthetjük a sajátunknak, csak kölcsönbe kaptuk őseinktől.
Mi is tovább adjuk majd, gyermekeinknek, unokáinknak, ükunokáinknak.
A kérdés az, hogy mit, milyet és mennyit pusztítunk mi el, és mennyi értéket hagyunk a jövendőnek.

Ez nem demagógia, csak a csupasz tény.

- Nincs pénz - érvelnek állandóan a fizetett hivatali okosok.

De ha valóban mindenki és mindenhol értéknek tekintené a természetet, akkor nem itt tartanánk.
(Ne csak egy oktalanul elpusztult gólyára gondoljunk, hanem arra, hogy egyedszámuk radikálisan csökken, ezért meg kell tenni mindent, hogy a növény- és állatvilág gazdagsága fennmaradjon, gyarapodjon!)

"Nincs pénz." - mondják szóval a fizetett hivatali okosok -, pedig van pénz!

Ha csak azt nézzük meg, hogy a mezőfalviak "testvértelepülések" látogatásaira - oda- vissza -, hány százezer forintot költ az önkormányzat....S mondjuk ki, ebből a rengeteg pénzből megannyi rácstányért lehetne a mezőfalvi villanyoszlopokra szerelni, és akkor a minden gólyának könnyű volna a fészekhely-keresés és fészekrakás.

A "testvértelepülések" csoportos felkeresésének, majd itthoni megvendégelésének semmi gyakorlati haszna nincs!

(Nem fejlődik a helyi a gazdaság, nincsenek oktatási és kulturális kapcsolatok, csak évente néhány buli.)

Évente néhány bulira nem közpénzt kellene pazarolni.
(Az alkoholizálást most ne is említsük!)

Szóval ha bölcsebb emberek, bölcsebben irányítanák Mezőfalvát, talán a lokális természetvédelemben is sokkal több - és örömtelibb - eredményeket tudnának felmutatni, mint ezt a döglött gólyát.

Kérem, ma itt tart Mezőfalva.
Utolsó szerkesztés: 9 éve 1 napja ezelőtt Írta: József.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.133 másodperc