22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Az IFI nyert, a felnőtt éppen csak kikapott Mór ellen

Mezőfalva – Mór 0:1, félidő 0:0. IFI 1:0

Nehéz mérkőzéseken vannak túl Mezőfalva első osztályú csapatai. Az IFI szombaton nagy küzdelemben szerezte meg a győzelemhez járó három pontot. A felnőttek is derekasan harcoltak, de nekik most nem sikerült. A hétvégén mindkét együttes vezetője elégedett volt csapata nyújtotta teljesítménnyel. Kár, hogy csak a fiatalok gyűjtöttek pontokat. Kis szerencsével lehetett volna szebb eredmény is.

Képek az IFI és a felnőtt mérkőzésről itt! >>>

Az IFI -ről Váradi Tamás készített összefoglalót.

Mezőfalva – Mór 1-0 (0 – 0)

- Az U-19-es labdarúgó bajnokság 2015/16-os évadának 18. fordulójában rangadó és presztízs mérkőzés várt Mezőfalva együttesére. A vendég móri alakulat tabellán elfoglalt helyezése egyáltalán nem tükrözi a csapat erejét, ráadásul a télen komolyan megerősödött a keret is. Az első percektől jól látszódott, hogy két „játszó” csapat méri össze tudását. Kemény mezőnymunkával, remek és fordulatos játékot láthattunk. Többet volt a labda a Mezőfalvánál. A hazaiak irányították a játékot, gólt azonban nem sikerült szerezniük, így az első félidő 0 – 0 -ás eredménnyel zárult.

A második játékrészben is megmaradt a lendület, lüktető volt a mérkőzés, de érződött, hogy egy gól eldöntheti a találkozót. Az 53. percben gyors és tetszetős hazai támadás végén Balogh Imre révén megszerezte a vezetést a Mezőfalva. A kapott gól értelemszerűen megváltoztatta a játék képét. A vendégek többet birtokolták a labdát, egymás után felkínálva a kontra lehetősségeket. Az utolsó negyedórában több ígéretes lehetőség is akadt mindkét oldalon, de a helyzetek kimaradtak. A mérkőzés végéig az eredmény már nem változott.

Értékelés: Fontos és rendkívül értékes 3 pontot szerzett a Mezőfalva együttese ezen a jó iramú találkozón. A csapat végig koncentráltan, fegyelmezetten, látványosan játszott és az összkép alapján megérdemelten győzte le a kiváló erőkből álló móri csapatot.

Sajnos Gyalus Zoltán bravúros büntetővédése sem mentette meg ahazai csapatot

Papírforma eredménnyel zárult a Megye I. osztály 18. fordulójának mezőfalvi találkozója. Remek iramú mérkőzésen - talán egy kicsit több vendég helyzettel – Horváth Zoltán csapata hagyhatta el győztesen a pályát. A 90 perc alatt egy szép találatot és kiegyenlített küzdelmet láthattak a nézők. A második félidő egyetlen góljával Mór vihette haza a három pontot

Mezőfalva, 120 néző. Játékvezető: Rózsa Norbert. Asszisztensek Magyar János és Hajdu Balázs

Mezőfalva: Gyalus Z., Mekota B., Bozóki D., Balázs S., Nagy M., Szili Sz., Benczik Zs., Boros B., Móricz Cs., Szili Z., Sági R. Cserék: Tóth Á.., Bozoki M., Bartus K., Gyöngyösi Á., Balogh I., Papp M.

Mór: Kiss M., Joó G., Végvári Á., Handl Sz., Tar B., Wachtler G., Kőbányai L., Cseszneki R., Klémán M., Osgyán M., Mayer D. Cserék: Vajda V., Gál D., Papp B., Varga L.

Góllövő: Osgyán Máté

Jók. Mindkét együttesnél az egész csapat.

Az első félidőben mindkét oldalon adódtak helyzetek. A 35. percre még be is szorult Mezőfalva a hazai kapu elé, de szünetig sikeresen védte a móri rohamokat. A pihenőt követően tovább folytatódott a sokhelyzetes és jó iramú játék. Az 50. perc környékén a vendég Mór jutott tizenegyeshez, de a büntetőt Gyalus bravúrral mentette. A második félidő 61. percében tört meg a hazai csapat védekezése. Egy remek keresztlabdát Osgyán küldött a baloldalról a mezőfalvi kapuba 1:0, és ez lett a mérkőzés végeredménye is.

A találkozó után az edzők így értékeltek:

- Nem játszott alárendelt szerepet Mezőfalva. Ha ennek a mérkőzésnek a játékszellemét 60-70 százalékban ki tudnánk vinni más pályákra, akkor több pontunk lenne - Masinka László, Mezőfalva.

- Mentálisan nagyon felkészült csapat harcolta ki a három pontot. Fontos pontokat nyertünk egy remek ellenféltől. Szeretnénk egy osztállyal feljebb jutni, amihez kellett a győzelem – Horváth Zoltán, Mór.