22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Dunaújváros: Kispályán kupagyőztes a Kemi – Ker Mirage

Fotók a kupa mérkőzéseiről itt! >>>

Június 29-én, csütörtökön remek és sportszerű küzdelmekben dőlt el a XV. Dunaújváros Kupa kispályás labdarúgó bajnokság elsősége. Négy csapat, Gyalog Galopp, A Dunabiztos Micro, A Siker Ablaka GSV és a Kemi-Ker Mirage mérte össze tudását a dobogóra jutásért. A kupa végső fordulóiban a harmadik-negyedik helyért a Gyalog Galopp és a Dunabiztos Micro lépett először pályára. A Dunabiztos Micro 8:0-ás eredménnyel magabiztosan utasította maga mögé ellenfelét.

A kupáért folyó küzdelemben a Siker Ablaka GSV és a Kemi-Ker Mirage játékosai léptek pályára. Jól kezdett a Siker Ablak. A 8. percben szabadrúgás utáni kipattanóból szerzett vezetést a GSV. A 13. percben akció góllal egyenlített a Kami-Ker Mirage. 1:1. Pihenőt követően Papp szólózott a baloldalon és hozta újra vezető helyzetbe a Siker Ablakot. 2:1. A 32. percben jött az újabb Kemi-Ker-es egyenlítés. 2:2. Szintén akciógóllal ismét nyitottá vált a mérkőzés. Még fel sem álltak a gól után, máris jött a válasz a Sikertől. Baloldalról zúgott a találat kapuba. 3:2. A Kemi-Ker azonban nem adta fel. A 43. percben Král László óriási egyéni szólója végén érkezett az újabb találat a Siker hálójába. Ezzel a mérkőzés történetében először jutott vezetéshez a Kemi-Ker. 4:3. A véghajrában eltaktikázta a Siker Ablak. Kitámadtak és túl nagy területet hagytak ellenfelüknek, így a Kemi-Ker az ötödik góllal bebiztosította a kupagyőzelmet.

A döntő mérkőzéseiről elmondható, hogy bár voltak kritikák egyes birói ítéletekkel szemben, de összességében barátságos, sportszerű küzdelmeket láthattunk, ahol nagyobb kitartással és jobb taktikával, megérdemelten nyert a Kemi-Ker Mirage csapata. A kupát július hetedikei átadón vehetik majd át hivatalosan is. A harmadik helyen a Dunabiztos Micro csapata végzett. Negyedikk helyen pedig a Gyalog Galopp.