18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Győzelemmel nyitott Mezőfalva

Fotók itt! >>>

Mezőfalva – Seregélyes 2:1, félidő 1:0. Boros fejese mentette az itthoni három pontot.

A tavaszi felkészülés után nagy várakozással tekintettek a szurkolók az első hazai meccse elé. Bakos János legénysége az első félidőben sokat támadott, de nagyobb helyzetet csak a 39. percben sikerült kialakítania. Török passzát Bakos lőtte Závotka hálójába. 1:0. A szünetet követően helyenként elég durva játék alakult ki a pályán. Sajnos a játékvezetés is hagyott nem kis kívánni valót maga után. Elmaradt büntetők, enyhe ítéletek és több sárga lap szegélyezte a játékot. Legtöbbször a hazai csapat kárára. A durvulás és a feléledő vendégek hatására némileg változott ajáték kép a második félidő derekára és Seregélyes egyre veszélyesebb lett a hazai kapura. A 72. percben tizenegyeshez jutott Seregélyes. A büntetőt Zsilovics értékesítette. 1:1. szerencsére mezőfalva tovább folytatta a támadó típusú játékot és a 91. percben Boros fejese megmentette mezőfalvának a három pontot. Összességében a játék alapján igazságtalan lett volna, ha Mezőfalva most pontot veszít.

A mérkőzéshez tartozik, hogy egyperces néma főhajtással kezdődött a találkozó. A napokban elhunyt mezőfalvi törzsszurkolókra Móricz Gáborra és Kvíz Jánosra emlékeztek.

- Bakos János, Mezőfalva: Nehezen találtuk az ellen taktikát, hiszen Seregélyes próbálta gól nélkül megúszni a meccset, és ehhez igazította a játékát is. Megszenvedtünk, de örülünk a győzelemnek, amit két törzsszurkolónk emlékének ajánlunk.

- Dezső Péter, Seregélyes: Voltak jó helyzeteink, melyeket nem lett volna szabad kihagyni. Fiatal a gárda. Most így jött ki a lépés.

Mezőfalva: Kovács, Balázs, Sümegi, Török, Balogh, Balogh, Bakos, Boros, Pribék, Kovács, Sági. Cserék: Kiss, Czári, Deli, Takács, Antal, Csontos.