26 | 06 | 2026
Főmenü
Események
June 2026
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Átvették a megérdemelt bizonyítványukat – irány a VAKÁCIÓ!

Felhasználó értékelés
Nagyon rosszNagyon jó 

T

Képek az évzáró rendezvényről itt! >>>

 

 

Átvették a megérdemelt bizonyítványukat – irány a VAKÁCIÓ!

A diákok közül sokan jutalomkönyvvel távozhattak

Minden évközbeni csínytevésért bocsánatot kértek a mezőfalvi diákok – hallottuk a Petőfi Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészei Iskola 2025-2026-os tanévet lezáró bizonyítványosztó ünnepségen. Több mint háromszáz tanuló vehette át az éves teljesítményt tükröző bizonyítványt, értékelést. Természetesen a jó tanuló, a jó közösségi munkáért elismerések is gazdára találtak.

             

 

A régi világban a tanévzáró nagyon komoly és szertartásosan megkoreografált esemény volt, benne sok kötelező és egyforma elemmel, mint egyenruhák, felsorakozás, mozdulatlan állás, magasztos beszédek stb. A mai világra szerencsére ezek azünnepségek sokkal emberibbé, illetve gyerekközpontúvá váltak, melyben vidám műsorokkal tarkított előadások teszik emlékezetessé az általános iskolai évzárókat. Mezőfalván is hasonlóan zajlott a bizonyítványosztás 1-7 osztályig. Egyszóval, az iskola ma már nem egy olyan sztereotípia, ahol egy igen komor tanár, nagy pálcával járkál a padsorok között és pisszenni sem mernek a gyerekek. Sőt, nagyon nem!

            

 

Az ünnepség elején az iskola gyerekkórusa mai slágereknek az iskolai életre átírott változatával köszöntötte az évzáró vendégeit, benne diákokat, szülőket, nagyszülőket, rokonokat. Természetesen nem maradt el a diákcsínyek felsorolása sem. Ez utóbbiért őszintén megbocsátást kértek a gyerekek. Hasonlóan kezdte évbúcsúztató beszédét Jaksics Erzsébet az intézmény igazgatója is. A következőket hallhattuk:

Kedves Vendégeink, Kollégáink, Diákjaink!

Sok szeretettel köszöntök mindenkit ezen a forró júniusi napon, mikor is a szeptember elsején Goethe alábbi gondolataival megnyitott -„A legtöbb, amit gyerekeinknek adhatunk: gyökerek és szárnyak.”- tanítási évet lezárjuk.

A 2025-2026-os tanév közös búcsúztatásakor, számot adunk az elvégzett munkáról, elért eredményeinkről. Az 5. évfolyam vidám műsora is azt bizonyítja, diák és tanár másként élte meg az elmúlt szorgalmi időszakot.

A gyerekek szerint a dolgozatokkal, sok tanulással, versenyekkel, szereplésekkel teli tanév során, ólomlábakon járt az idő. Mi pedagógusok, szeretjük a szorgos, dolgos hétköznapokat, s mindig időhiánnyal küszködünk, hiszen a tanórákon, gyorsan repülnek a pillanatok, mi pedig szeretnénk még több és több ismeretet tudást átadni diákjainknak.

Ha számba vesszük az idei tanév eredményeit, bizton állíthatom, hogy minden tanár nénitek és tanár bácsitok alaposan kihasználta a rendelkezésükre álló 45 perceket, hogy „gyökereiteket és szárnyaitokat” is megerősítsük.

Tudásban, ügyességben, jólneveltségben sokat fejlődtetek. Ezt bizonyítja a mögöttem lévő asztalon sorakozó sok szép jutalomkönyv, melyet munkátok elismeréseképpen most szeretnénk átadni nektek.

          

 

Az 1.a osztályból Farkas Fanni Magdolna, Kelemen Zora, Kópis Adél példamutató magatartásáért, szorgalmáért, kitűnő tanulmányi eredményéért, és a művészetoktatásban nyújtott kiemelkedő teljesítményéért kap könyvjutalmat. Bogár-Gubcsai Marcell, Danczi Hanna Rebeka, Kelemen Kamilla, Kölesdi Panna, Sinka Enikő 1.a osztályos tanulók példamutató magatartásukért, szorgalmukért és kitűnő tanulmányi eredményükért kapnak dicséretet.  Csendes Dániel Noel, Hajdu Benett, Volent Dóra, Zsoldos Alíz  tanulók példamutató szorgalmukkal, és kiemelkedő tanulmányi eredményükkel vívták ki elismerésünket.

Az 1.b osztályból kitűnő tanulmányi eredményéért 4 tanuló:  kap könyvjutalmat. Hedrick Barnabás Zoltán, Wittmann Milán valamint Molnár Izabella, és Váradi Rita Grétát a művészetoktatásban végzett kiemelkedő teljesítményéért is megdicsérjük. Dobai Alex Erik jeles tanulmányi eredményéért, példamutató szorgalmáért és a Művészetoktatásban végzett teljesítményéért kap könyvjutalmat.

A 2.a osztályból kitűnő bizonyítványukért, példamutató magatartásukért és szorgalmukért  Kemecsei Marcell, Nagy Barbara, Mautner Zsófia Luca és Schvarcz Maya kapnak dicséretet.  Kitűnő tanulmányi eredményéért, példamutató szorgalmáért Nagy Gábor András és Tamás- Kiss Zara vehet át könyvjutalmat.

Buni Szolanzsés Nitoi Maja kitűnő tanulmányi eredményéért, példamutató magatartásáért és szorgalmáért, valamint kiemelkedő közösségi munkájáért kap jutalmat a 2.b osztályból. Házi Eszter és Szanyi Zoé kitűnő tanulmányi eredményéért, példamutató magatartásáért, szorgalmáért és a képzőművészet tanszakon végzett kiemelkedő munkájáért vehet át könyvjutalmat. Hajas Benett kiváló tanulmányi eedményéért kap dicséretet.

A 3.a osztály tanulói közül nyolcan szereztek kitűnő bizonyítványt és példamutató szorgalmuk és magatartásuk is követendő minta társaik számára. Könyvjutalmat kap: Barcza Alíz, Jancsovics Botond, Pintyi Klaudia, Tausz Máté László, Végi Zorka, Káldi Krisztina, Zsoldos Norina, Sáidl Lara. Jeles tanulmányi eredményéért Dobai Brendon kap elismerést.

A 3.b osztályból Soós Izabella és Mohai Maja kitűnő tanulmányi munkájával, példamutató magatartásával, szorgalmával és a képzőművészet tanszakon végzett kiemelkedő tevékenységével érdemelte ki a könyvjutalmat. Deák Martin és Czifra Marcell  jeles tanulmányi eredményéért, Magyar Marcell és Mészáros Balázs Attila a tanév során mutatott jelentős fejlődésükért, jeles és jó rendű bizonyítványukért kapnak dicséretet.

A 4.a osztályból kitűnő bizonyítvánnyal örvendeztette meg tanítóit és szüleit Debreceni Áron, Fekete Gergő, Jásper Richárd, Koncz Donát Máté, Kovács Levente, Pötör Anna, Tombor Bercel és Varga Kira.

A 4.b osztály tanulói közül elsőként azokat a diákokat szólítom akik nem csak tanulmányi eredményeikben, de magatartásukban és szorgalmukban is példamutatók társaik számára: Tóth Emma Viktória, Ignéczi Karola, Drapos Bianka, Csajági Vanessza mindezeken túl, még a képzőművészeti tanszakon is kiemelkedően teljesített, ezért könyvjutalmat kap. Varga Tamás Attila és Serbán Olivér kimagasló tanulmányi munkájával és szorgalmával vívta ki elismerésünket.

A felső tagozat 5.a osztályában két kitűnő bizonyítvány született. Antal Nóra és Tauz Jázmin kimagasló tanulmányi munkája mellett az alapfokú művészetoktatásban is több tanszakon tevékenykedik. Jeles tanulmányi eredményéért és példamutató közösségi munkájáért Csepreghy Szonja kap könyvjutalmat. Az 5.a osztályban sok diák dolgozik lelkesen a művészetoktatás különböző tanszakain. Szorgalmukért, kiemelkedő teljesítményükért kapnak elismerést a következő tanulók: Balogh Ervin, Begán Maja, Bolya Hanna Laura, Halász Dóra Eszter, Kovács Éva és Pataki Barnabás.   

Az 5.b osztályból példamutató szorgalmáért és jó tanulmányi eredményéért könyvjutalmat vehet át: Bódis Boglárka, Kurgya Attila Milán, Radó Noel Ádám. Németh Alex jó tanulmányi eredménye mellett példásan viselkedik, akárcsak Ásztai Vanessza és Tausz Lívia Eszter is, akik még közösségi munkájukkal is kivívták elismerésünket.

            

 

A 6.a osztályból szólítom Hajas Norinát, Bécsi Bernadett Zoét, és Urbán Zoltánt, akik kitűnő bizonyítványukért, példamutató szorgalmukért és magatartásukért kapnak elismerést. Norina és Berni a művészetoktatásban végzett munkájáért is dicséretet kapott. Futó Nóra Zsófia jeles bizonyítványáért és példamutató szorgalmáért kap könyvjutalmat.

A 6.b osztály tanulói közül a legnagyszerűbb teljesítményt Kemecsei András érte el kitűnő bizonyítványával. Jeles tanulmányi eredményéért Horváth Zsolt kap könyvjutalmat. Mindkét fiatalembernek a szorgalma és a magatartása is példamutató. Hárman szereztek az osztályból jó rendű bizonyítványt: Márhoffer Adél, Szalai Nóra és Zsoldos Maxim Gábor. Az ő szorgalmuk és közösségi munkájuk is példaértékű.

A 7.a- ban négy kitűnő bizonyítvány született. A példamutató szorgalmon és magatartáson túl Kölesdi Mihály a művészetoktatásban nyújtott kiemelkedő teljesítményéért, Koncz Csenge Dana közösségi tevékenységéért, Csepreghy Péter a birkózás sportágban nyújtott teljesítményéért, Szilva Benett pedig versenyeredményeiért is dicséretet érdemel.

A 7.b osztályból Nyuli Gábor és Kópis Noel kitűnő bizonyítványáért, Magyar Máté Botond és Debreceni Erik jeles tanulmányi eredményéért,  Ortner Alíz jó tanulmányi eredményéért érdemel könyvjutalmat. Valamennyien példás szorgalomról tettek tanúbizonyságot a tanév során.

Mint látjátok, elfogytak a jutalmak, s én arra kérlek benneteket, hogy figyelmesen olvassátok el a könyvbe írt szöveget, mert ott minden szónak jelentősége van! Kitűnő tanulmányi eredménye csak annak van, akinek szín ötös a bizonyítványa. Akinek bármely tantárgyból négyes az érdemjegye, annak már csak jeles, vagy jó lehet a minősítése.

Bizonyítványaitokat osztályfőnökeitektől vehetitek majd át. Kellemes pihenést kívánok mindenkinek, s ezennel a 2025-2026-os tanévet bezárom! A nyári szünet ideje alatt minden információt az iskola főbejáratán fogunk közzétenni. Viszontlátásra!

 

Az évzáró program folytatásában az osztályok elvonultak az osztálytermekbe, ahol minden diák átvehette az őt megillető bizonyítványt. Itt személy szerint is néhány szóval értékelték az éves teljesítményt az osztályfőnökök. Ezután pedig már tényleg csak a felszabadult érzés szabadon engedése volt hátra. Irány a VAKÁCIÓ!

A képre katintva indul a videó!

 

Share