Felhasználó értékelés
- Részletek
-
Szülőkategória: Hírek
-
Kategória: Mezőhír
-
Utoljára módosítva 2014. március 24. (hétfő) 21:09
-
Publikálva: 2014. március 23. (vasárnap) 22:03
-
Írta: Horváth László
-
Találat: 1681
Lassan hagyomány lesz Mezőfalván, hogy zarándokútra kelnek emberek, majd a nagy túrán megélt tapasztalataikat egy úti-élménybeszámolón osztják meg. Tavaly Südi László mesélt El Caminóról. Most pedig Rédlné Szabó Ilona Edit tárta a közönség elé élményeit.
Zarándokút – hallatszik sokak számára idegenül a szó. Mi is késztet egy embert a hosszú menetelésre? Választ a miértekre csak akkor kapunk, ha magunk is megismerkedünk a vándorok életével. A közel 40 fő előtt megtartott, diavetítéssel egybekötött előadáson a Magyar Zarándokút (2012) és az El Camino (2013) végig gyaloglásának történetét ismerhették meg az érdeklődők. A hosszú utazást egy 100 kilométeres Balaton-felvidéki túra előzte meg felkészülésként. Az igazi nagy megmérettetést a Magyar Zarándokút Esztergomtól-Máriagyűdig tartó szakasza jelentette. Gyönyörű hazai tájakon átvezető gyalogláson a szép élmények mellett meg kellett küzdeni a rossz és hiányos jelzőtáblák okozta eltévedéssel is. Így lett a 420 helyett 470 a megtett kilométerek száma. A balszerencsét azonban kárpótolta a sok önzetlen segítség, melyet az útsorán megismert emberektől kaphat a zarándok. Volt, aki szépen összekészített elemózsiás csomaggal várta az úton lévőket, és volt, aki maga is segítségre szorult, de hálából értékes talizmánnal ajándékozta meg jótevőjét. A változatos körülmények között tartó zarándoklás – hol hűs erdőkön keresztül, hol nap égette rónaságon, szúnyogok között - végül eredményesen ért célt Máriagyűdön. Rédlné Szabó Ilona Edit boldogan és elégedetten tért haza. A tapasztalatokat pedig így összegezte:
A legfontosabb a belső változás, amin egy ilyen út során átmegy az ember.
A rendezvény második felében El Caminoval ismerkedhettek meg a hallgatók, melyet ugyanolyan érdeklődéssel figyeltek, mint a magyar tájakon megtett kilométerek történetét.