26 | 06 | 2026
Főmenü
Események
June 2026
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Évet zárt a Baracs SE

Felhasználó értékelés
Nagyon rosszNagyon jó 

Foto: Baracs SE

Évet zárt a Baracs SE

Megtartotta hagyományos nyári évzáró összejövetelét a Baracs SE. A rendezvényen Fehérvári József egyesületi vezető értékelte a mögöttünk hagyott, május-júniusban véget ért 2025/2026-os bajnoki évadot. A klubvezető beszédében a pozitívumok mellett a nehézségekről is őszintén szólt, és külön köszönetet mondott a háttérországot biztosító családoknak.

           

Erős alapokon a baracsi utánpótlás

 

A Baracs SE-nél kiemelt szerepet kap a legfiatalabbak nevelése. Az egyesület jelenleg három Bozsik-korosztállyal büszkélkedhet: az U7-es csapattal, amely az óvodásokat fogja össze, valamint a már iskolás korú U9-es és U11-es korosztályokkal. A gyerekek a Bozsik-rendszerű körzeti tornákon vesznek részt, amelyeknek Pálhalma ad otthont. Ezekre a tornákra két-három hetente, délelőttönként utaznak a fiatalok, ahol egymás ellen játszva, kiválóan szerepelnek. A hétvégi megmérettetésekre a gyerekek természetesen hétközben, itthoni edzéseken készülnek fel.

A Bozsik-korosztályok mellett két másik utánpótláscsapata is van a klubnak: az U15-ös és az U16-os együttesek. Ők a megyei bajnokság déli részében versenyeznek. Bár ezek a korosztályok sok különböző születési évjáratból állnak össze, és a baracsi srácok kifejezetten fiatalnak számítanak a mezőnyben, becsülettel, hatalmas szívvel teszik a dolgukat és helytállnak a bajnokságban.

             

Jó családi háttér nélkül nincs amatőr sport

Fehérvári József a színpadról elmondott értékelő beszédében hangsúlyozta: a szülők, a támogatók és a családok háttértámogatása nélkül senki nem tudna sportolni Baracson. Ez nemcsak a gyerekekre, hanem a felnőtt, a női, valamint az öregfiúk csapatra is igaz. A klub tagjainak minden egyes hétvégén helyt kell állniuk, ami komoly áldozatokkal, lemondással jár. Egy-egy szombati vagy vasárnapi meccs – az utazással, a másfél órás játékidővel és a hazautazással együtt – legalább 3-4 órás elfoglaltságot jelent. Ezt az időt a játékosok a családjuktól veszik el. A vezető kiemelte, hogy a klubot olyan elvakult, a sportban felnőtt emberek alkotják, akik közül sokan már 50 év felettiek. Az öregfiúk csapatának 60-70 százaléka például ebből az 50 év feletti korosztályból kerül ki, ám az idősebb koruk ellenére is remekül szerepelnek.

             

 

Dobogós tavasz és Fair Play-kupa

A bajnoki év értékelése során a klubvezető őszintén kitért a hullámzó teljesítményre is. Mint fogalmazott, az őszi szezont „elcseszték” a csapatok: a felnőttek ekkor még csak a hetedik, az öregfiúk pedig az ötödik helyen álltak. A tavaszi szezonban azonban hatalmasat javítottak. Ha létezne egy külön tavaszi tabella, azon mind a felnőtt, mind az öregfiúk csapat a képzeletbeli dobogó második fokán végzett volna. Sajnos a gyengébb ősz miatt ezt a ponthátrányt már nem lehetett teljesen ledolgozni, így a felnőtt csapat pár ponttal lemaradt a bajnoki harmadik helyről, és végül nem ért oda a dobogóra.

Bár az elmúlt évtizedekben nem fordult elő olyan, hogy a Baracs ne hozott volna el valamilyen kupát vagy érmet a megyei bajnokságból, idén sem maradtak trófea nélkül. Ha a bajnoki érem most nem is jött össze, a felnőtt csapat elnyerte a bajnokság Fair Play-kupáját. Ez a díj azt igazolja, hogy a baracsiak rendkívül tisztán, büntetések nélkül játszották végig a szezont. Fehérvári József hangsúlyozta: a nehézségek ellenére a csapatok jól szerepeltek, és mindenkinek – a játékosoknak és a mögöttük álló családoknak is – jár a köszönet a helytállásért.

 

Érem a kicsiknek, közös ebéd a zárásként

A Baracs SE életében a nyári évzáró mellett >>> télen, a naptári év végén <<< is szoktak tartani egy hasonló összejövetelt. Míg a téli a naptári évet, a mostani a teljes verseny szezont és a bajnokságot zárta le.

 A 2025-ös téli évzáró képei itt! >>>

A hivatalos beszédet és értékelést követően a megjelentek egy közös, kötetlen ebéd mellett beszélgettek. A legkisebbek számára az esemény idén is tartogatott meglepetést: a Bozsik-korosztály tagjai mindannyian egy-egy különleges emlékérmet kaptak, amelyre rá van írva, hogy az adott éves teljesítményükért vehették át. Az eseményről fotók is készültek, amelyek hűen tükrözik a baracsi futballcsalád összetartozását.

Körmendi Erzsébet

Share