06 | 05 | 2024
Főmenü
Események
May 2024
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
Üdvözöl a Kunena fórum!

Árulj el néhány érdekességet magadról, mutatkozz be a fórum többi tagja előtt.
Minden új tagnak jó fórumozást kívánunk!

TÉMA: NAPI IGE, ISTEN TÖRVÉNYEIT KÖVETŐKNEK

NAPI IGE, ISTEN TÖRVÉNYEIT KÖVETŐKNEK 8 éve 9 hónapja ezelőtt #5173

  • József
  • József profilkép
2015. JÚLIUS 9. CSÜTÖRTÖK

Emlékeztető

A Pártfogó pedig, a Szentlélek, akit az én nevemben küld az Atya, ő megtanít majd titeket mindenre, és eszetekbe juttat mindent, amit én mondtam nektek. (János 14,26)

Ha valami fontos számunkra, akkor azzal foglalkozunk, többször visszatérünk rá, ismételgetjük.
Ekkor rögződik az elménkben és bármikor elő tudjuk hozni.
A Szentírásban is többször ismétlődnek a fontosabb üzenetek.
Isten most a Szentlelket küldte el hozzánk, hogy velünk legyen, irányítson, emlékeztessen.
Milyen jó, hogy nem vagyunk egyedül, bármikor számíthatunk a Szentlélek segítségére.
Hogyan tapasztaljuk meg az ő jelenlétét?
A Szentírás alapján.
Figyelmesen kell olvasnunk, Isten üzen rajta keresztül. Nyomatékosan.
Ezt viszont kérnünk kell, mert aki kér, az kap.
Ez is le van írva több helyen a Bibliában.
Ne hagyjuk figyelmen kívül, ha ugyanarról olvasunk, esetleg más szavakkal.
Az evangélisták figyeltek Jézus szavára, ugyanott járt mindegyik, ugyanazt írták le más megvilágításban rövidebben vagy bővebben. Emlékeztek évekkel később is a Jézussal járás minden mozzanatára, mert a Szentlélek eszükbe juttatta.
Ezt így élték meg a tanítványok.
Ez igaz, mert Jézus mondta nekik.
Mi is emlékezni fogunk a fontos igei üzenetekre, mert nekünk is segítségünkre lesz a Szentlélek.
Persze, ez csak akkor történik meg, ha hittel kérjük – ezt viszont többször is hangsúlyozta Jézus. (Horváth Csaba)

***
A nap gondolata:
A Szentlélek munkája nem egyéb, mint Istennek tervszerű magaközlése, az Ő dicsősége érdekében. (Ravasz László)
***

Imádság:
Köszönöm Uram Lelkedet, aki által bennem élsz, aki vezet, szól hozzám, emlékeztet, megerősít, feladatot ad, bűnbánatra és megtérésre indít.
Ámen
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

NAPI IGE, ISTEN TÖRVÉNYEIT KÖVETŐKNEK 8 éve 9 hónapja ezelőtt #5196

  • József
  • József profilkép
2015. JÚLIUS 10. PÉNTEK

Kérjetek, és adatik nektek. (Máté 7:7)

Imában keresni Urunkat hatalmas kiváltság számunkra.
Isten gyermekeinek nagy megtapasztalása, hogy Urunk nemcsak meghallgatja, hanem meg is válaszolja könyörgéseinket.
Adjon erőt az alábbi történet:

...Lányunk akkor 8, fiúnk 6 éves volt.
Egyik emlékezetes imameghallgatásunk a kezdeti időkben történt. Férjem dolgozott, mi a gyerekekkel készültünk az iskolai évzáró ünnepségre, éppen fontam kislányom haját, amikor észrevettük, hogy rögtön kitör a vihar.
Az autó nem volt otthon, egyébként gyalog akartunk menni, kb. 15 perc az iskola.
Mobiltelefonunk sem volt, hogy gyorsan „ugrasszunk” valakit a barátok közül.
Hirtelen pánikba estünk, hogy mi lesz most, mikor 20 perc múlva kezdődik az ünnepség.
A kisfiamnak, aki már ünneplőben várakozott az indulásra, támadt egy ötlete. “Anya ne izgulj, majd én imádkozok!”- mondta.
Nem nyugodtam meg, a fürdőszobában készülődtünk tovább Orsikámmal.
Két perc múlva dudált valaki, Balázs kiáltott, hogy „gyertek lányok, jöttek értünk!”
Kaptuk az esernyőt és szaladtunk a kapuhoz, mert ott várt bennünket autóval egyik kolléganőm férje.
Lajos egyébként egy nagyon vicces ember, kikiabált az autóból, hogy pattanjunk, mert nem érünk oda időbe!...

***
A nap gondolata:
Nincsen olyan távolság köztem és Isten között, amin át nem hatolna a könyörgés szava. (Victor János)
***

Imádság:
Uram!
Sokszor aggódom.
Feleslegesen.
Ahelyett, hogy rád bíznám minden dolgomat.
Neked számtalan eszközöd van arra, hogy segíts.
Köszönöm neked és bocsáss meg, ha erről elfeledkezem.
Ámen
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

NAPI IGE, ISTEN TÖRVÉNYEIT KÖVETŐKNEK 8 éve 9 hónapja ezelőtt #5201

  • József
  • József profilkép
2015. JÚLIUS 11. SZOMBAT
Én vagyok a mindenható Isten. Járj énelőttem, és légy feddhetetlen! (1Móz 17:1)

Ez a két mondat Ábrahámnak szólt annak idején.
Akkor járunk el helyesen, ha azt keressük az Igében, hogy az mit üzen nekünk, mit vehetünk magunkra belőle.
Nos, ezt a két mondatot szó szerint magunkra vonatkoztathatjuk. Értem ezalatt azt, hogy Isten ma is mindenható.
Ugyanaz a hatalmas és erős Úr, aki Ábrahám idejében volt.
Ez a változhatatlan Isten bennünket is megkér két dologra: járjunk előtte és legyünk feddhetetlenek.
Járj előttem!
Ez a kérés furcsának tűnhet, mert minden Isten előtt zajlik.
Nincs semmi, ami a háta mögött történne.
Akkor mégis miért ez a kérés részéről?
Meggyőződésem, hogy az ember felelősségét akarja feléleszteni, megerősíteni.
Tudj róla, hogy életed az Úr előtt zajlik!
Nincs semmi, amit ne látna, amiről ne tudna.
Vállalható az Úr előtt életed minden dolga? M
inden tetted, szavad, gondolatod?
Légy feddhetetlen!
Isten gyermeke nem élhet akárhogy.
Egyfajta élettel elégedhet meg, és erre kell törekedjen, ez pedig az Úrnak tetsző élet.
Támadások fognak érni akárhogyan élsz is, de te akkor is az Úrra tekints!
Ha senki más nem látja is, hogy mit teszel, Isten akkor is látja. Ennek tudatában tégy bármit!
A legbölcsebb, ha komolyan veszed a mai Igét és ennek megfelelően rendezed be életed…

***
A nap gondolata:
Sokkal könnyebb a helyes keresztény életről beszélni, mint az életünkkel megmutatni. (Szikszai György)
***

Imádság:
Uram!
Te mindent tudsz.
Jól ismersz engem is, hiszen mindenható és mindenütt jelenvaló vagy.
Mégis szeretsz és használni akarsz engem is.
Nem másoknak, nem magamnak, hanem Neked akarok tetszeni életemmel. Munkáld ezt bennem Uram naponként!
Ámen
Utolsó szerkesztés: 8 éve 9 hónapja ezelőtt Írta: József.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

NAPI IGE, ISTEN TÖRVÉNYEIT KÖVETŐKNEK 8 éve 9 hónapja ezelőtt #5228

  • József
  • József profilkép
2015. JÚLIUS 12. VASÁRNAP

Ők pedig örömmel távoztak a nagytanács színe elől, mert méltónak bizonyultak arra, hogy gyalázatot szenvedjenek az ő nevéért; és nem hagytak fel a naponkénti tanítással, és hirdették a Krisztus Jézust a templomban és házanként. (ApCsel 5:41-42)

Szenvedni nem szeretünk.
Alapjában véve senki nem kíván szenvedést önmagának.
Igaz, nincs emberi élet szenvedés nélkül.
S Krisztus tanítványának lenni sem lehet szenvedés nélkül.
Téved, aki azt hiszi, hogy Jézus követése egy kényelmes élet.
Nem, nem arról szól ez, hogy minden sikerül és semmi baj nem fog érni.
Mai Igénk is azt mondja, hogy az apostolok szenvedtek Jézus nevéért. S hogy fogadták? Örömmel.
Gondold végig: mikor szenvedtél Jézus nevéért?
Ha még soha, akkor nem sikerült Őt jól képviselned embertársaid előtt.
Beszólás, megvető pillantás, legyintés: ezek minimum várják azokat, akik Krisztus tanítványai.
Olykor ettől keményebb dolgok is.
Mit tehetsz?
Légy felkészült és fogadd el, hogy Krisztusért gyalázatot is el kell szenvedni.
Vállalod vagy megfutamodsz?
Így is követője maradsz, vagy inkább a háttérbe helyezed Jézust?
Jézus elég világosan tanít erről: Boldogok vagytok, ha énmiattam gyaláznak és üldöznek titeket, és mindenféle rosszat hazudnak rólatok.
Örüljetek és ujjongjatok, mert jutalmatok bőséges a mennyekben, hiszen így üldözték a prófétákat is, akik előttetek éltek.
Vállaljuk Jézusért?
Örömmel?

***
A nap gondolata:
Az evangélium szenvedések nélkül csak a mennyben van otthon, szenvedés evangélium nélkül itt lenn a legsúlyosabb gyötrelem, de szenvedni az evangéliummal a szívünkben csak a hazafelé vezető úton lehet. (Kálvin János)
***

Imádság:
Uram!
Nélküled szenvedni gyötrelem.
Érted szenvedni kiváltság.
Persze nem mindig így élem meg, de taníts, erősíts engem, hogy így lássam és éljem meg, ha a hitemért, a veled való kapcsolatomért ér szenvedés.
Ámen
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

NAPI IGE, ISTEN TÖRVÉNYEIT KÖVETŐKNEK 8 éve 9 hónapja ezelőtt #5230

  • József
  • József profilkép
2015. JÚLIUS 13. HÉTFŐ

Ördög, Sátán, léte, munkája, ideje… 1.

És levettetett a hatalmas sárkány, az ősi kígyó, akit ördögnek és Sátánnak hívnak, aki megtéveszti az egész földkerekséget; levettetett a földre, és vele együtt angyalai is levettettek. /Jel. 12:9/

Furcsa dolgot fogok most kérdezni tőletek.
Amilyen furcsa mai igénk, amit olvastunk.
Hiszel-e a Sátánban, az Ördögben, a Gonoszban?
Annak létében, mit tudsz róla?
Ez az a téma, mely az életünk mesevilág részéhez tartozik.
Az a téma, és az a szereplő, melyet a horror filmek kategóriájába, a gyerekek ijesztgetésére és még sorolhatnánk, mi mindenre használunk.
Úgyhogy nem vesszük komolyan.
Talán mert nem látjuk, testileg.
A Szentírásban számtalanszor megjelenik, de soha sem emberi testben, hanem másként.
Az idők során mindig próbálták lerajzolni, elképzelni.
A középkorban kialakult egy kép róla, amely mind a mai napig hat. Ha azt kérdezném ki az, aki patás, szarva van, olyan kecske figura, aki vörös, és egy villa van a kezében?
Biztosan mindenki, még a kicsik is rávágnák, hogy az ördög.
Ez a mai napra ugyan finomult, de mégis megmaradt ábrázolás, és a filmekben is látni, hogy megjelenik a főhős egyik vállán egy angyal formájú lény glóriával, a másikon pedig egy ugyanolyan cuki kis valami, csak vörösen és villával, vagy szigonnyal a kezében, és a rosszra sarkal.
Olyan humoros kép ez, kifinomult, szelídített kép.
Tényleg az Ördög és annak léte átcsúszott a mese világába.
Jó kis gyerekijesztős dologgá vált.
De ez is a gonosz műve, hogy elfeledkezz róla, hogy úgy hidd nincs, és nem is védekezel.
Mert az Ördög is lélek, nem fizikai test. /Petróczi Szabolcs/

***
A nap gondolata:
Az Ördög utolsó ravaszsága az, hogy tulajdon halálának hírét költötte.
***

Imádság:
Uram!
Komolyan kell vennem az Ördög létezését, de hálás vagyok Neked, hogy ellene nem egyedül, hanem veled küzdhetek meg, s így a győzelem se kérdéses.
Ha egyedül küzdök bukás a vége, ha veled, diadal.
Köszönöm, hogy Téged választhatlak.
Ámen
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

NAPI IGE, ISTEN TÖRVÉNYEIT KÖVETŐKNEK 8 éve 9 hónapja ezelőtt #5262

  • József
  • József profilkép
2015. JÚLIUS 14. KEDD

Ördög, Sátán, léte, munkája, ideje… 2.

Ezután háború támadt a mennyben: Mihály és angyalai harcra keltek a sárkánnyal, és a sárkány is harcra kelt angyalaival együtt, de nem tudott felülkerekedni, és nem maradt többé számukra hely a mennyben. És levettetett a hatalmas sárkány, az ősi kígyó, akit ördögnek és Sátánnak hívnak, aki megtéveszti az egész földkerekséget; levettetett a földre… /Jel.12:7-9/

Mit is tudunk a Sátánról?
Nem sokat ír róla a Szentírás.
Tudjuk, hogy egy angyal volt a sok közül, azonban fellázadt az Isten ellen, és a hatalmát akarta.
Nagyobb akart lenni, mint az Atya.
Maga a Sátán szó annyit jelent, hogy ellenség.
Egyfajta lázadás tört ki a Mennyországban, de Mihály arkangyal és serege legyőzte a Sátánt.
Erről is szó van a mai igénkben, hogy legyőzetett a mennyben a Sátán, de levettetett a földre, azonban Krisztus áldozata árán itt is legyőzetett, ez pecsételte meg az ő sorsát.
Azonban ahogyan az igében olvashatjuk, még egy kis ideig itt van a földön, és még mindig megpróbál minket.
Megpróbálja a mi Krisztus váltságába vetett hitünket.
Úgy ahogyan az első emberpárral is tette, alattomosan, mint a kígyó.
/Petróczi Szabolcs/

***
A nap gondolata:
Uralkodásra vagyok teremtve. Ne engedjem hát, hogy rabszolgája legyek ennek a világnak, amikor szabadságra van jogom fölötte. (Victor János)
***

Imádság:
Köszönjük a Sátán fölötti diadalt Urunk!
S köszönjük, hogy harcainkban oldalunkon állsz.
Kísértéseink közepette is rád nézünk, hogy te győzz bennünk naponként.
Ámen
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.217 másodperc