07 | 05 | 2024
Főmenü
Események
May 2024
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
Üdvözöl a Kunena fórum!

Árulj el néhány érdekességet magadról, mutatkozz be a fórum többi tagja előtt.
Minden új tagnak jó fórumozást kívánunk!

TÉMA: NAPI IGE, ISTEN TÖRVÉNYEIT KÖVETŐKNEK

NAPI IGE, ISTEN TÖRVÉNYEIT KÖVETŐKNEK 8 éve 9 hónapja ezelőtt #5327

  • József
  • József profilkép
2015. július 15. szerda

Ördög, Sátán, léte, munkája, ideje… 3.

És levettetett a hatalmas sárkány, az ősi kígyó, akit ördögnek és Sátánnak hívnak, aki megtéveszti az egész földkerekséget. /Jel.12:9/


Az ősi időkben nagyon tisztelték a kígyót, külön kígyó kultusz volt a Kr.e. 4500 –as években.
Egyfajta hatalmat tulajdonítottak neki.
A földön csúszott, az üregekből jött elő, úgy gondolták, hogy onnan hoz fel mindenféle kincset, és hogy a bőrét is le tudja vetni így megfiatalodik, megújul, örök életű.
Megtévesztő volt a viselkedése, mint magának a gonosznak a tettei.

Olyan volt a szava járása, és ma is az, hogy bekavarja az embert. Mert másnak adja ki magát, mint ami.
A Korinthusi levélben olvassuk „a Sátán is a világosság angyalának adja ki magát.”
És mi hiszünk neki. Sokan mondhatják most magukban, hogy én soha nem tárgyaltam és nem is fogok a Sátánnal.
Ez hazugság, mert magának a bűnnek az elkövetésére, ő maga vesz rá.

És még egyszer írom: nem fog eléd állni és azt mondani, hogy figyelj, én vagyok a Sátán ezt és ezt kellene tenned.
Nem.
Jóbbal sem ezt tette, hanem megpróbálta, hogy eltávolítsa Istentől.

És bizony sokszor minket is így próbál, hogy veszteségek érnek minket, hogy jönnek a küszködős napok, mikor nem sikerül semmi, mikor szorul a pénztárca, jönnek a csekkek, mikor úgy érzed igazságtalan az élet, mert gürcölsz, mert próbálsz tisztességesen élni és nem megy, jönnek a gondok csőstül, a betegségek és az embernek ilyenkor súgja a fülébe, hogy ez az Isten miatt van. Káromkodjál már egy jót az Ő nevével, perelj már vele, hogyan engedhette ezt meg az Isten és még sorolhatnánk a belső érzéseinket… /Petróczi Szabolcs/

***

A nap gondolata:

Nehéz az ár ellen úszni, de nem lehetetlen. (Victor János)

***

Imádság:
Segíts Uram a nehéz időkben is kitartanom melletted és az élet magaslatain is rád figyelnem!
Ámen
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

NAPI IGE, ISTEN TÖRVÉNYEIT KÖVETŐKNEK 8 éve 9 hónapja ezelőtt #5351

  • József
  • József profilkép
2015. július 16. csütörtök

Ördög, Sátán, léte, munkája, ideje… 4.

A kígyó pedig ravaszabb volt minden vadállatnál, amelyet az Úristen alkotott.
Ezt kérdezte az asszonytól: Csakugyan azt mondta Isten, hogy a kert egyetlen fájáról sem ehettek? /1Móz.3:1/

A Gonosz sokszor csak úgy elhúzza előttünk a mézesmadzagot, hogy ráharapunk-e?
Mint Évával is tette az édenkertben, hogy megkívántassa a saját portékáit, a rosszat.
Csábít mindig minket, hogy mások legyünk, mint az Isten akarja, mint az helyes lenne.
Mondván, ha ezt más megtehette, akkor én is megtehetem, mi bajom lesz belőle.
Ezt csinálja az egész világ, ezt láttam a tévében, ha azoknak lehet, és nincs belőle bajuk, akkor nekem is.
Oda súgja, hogy fogd a rövidebb végét a munkának, más is azt teszi, és már ott tartunk nemzetünkben, hogy már a munka egyik végét sem akarjuk fogni, és nem az az elismert, és megbecsült, akinek dolgos a két keze, vagy ahogyan az egyik nótában „kérges a tenyerem, a tenyerem, mert azzal keresem a kenyerem…” ez már nem jelent semmit, sőt nevetségesnek hat.
De aki csal, lop, hazudik, és emberi életeket tesz tönkre, ám milliós autóval jár, jól megjelenésű, és ott ül mellette a szőke plázacica, na, az a valaki.

És ott tartunk, hogy a világ bedőlt a Sátánnak, és mindenki munka végzés nélkül akar jól élni, és ha ez nem megy, akkor fel van háborodva… /Petróczi Szabolcs/

***
A nap gondolata:

Nehéz hűnek maradni, ha üldöz a világ, de még nehezebb, ha szívélyes és lekötelező. (Victor János)

***

Imádság:
Uram!
Mennyi kísértés, csábítás vesz körül.
Mutass utat nekem naponként, hogy ne azt tegyem, ami az ördögtől van, hanem azt, ami neked tetszik.
Ámen
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

NAPI IGE, ISTEN TÖRVÉNYEIT KÖVETŐKNEK 8 éve 9 hónapja ezelőtt #5355

  • József
  • József profilkép
2015. július 17. péntek

Ördög, Sátán, léte, munkája, ideje… 5.

A kígyó erre így felelt az asszonynak: Dehogy haltok meg!
Hanem jól tudja Isten, hogy azon a napon, amelyen esztek belőle, megnyílik a szemetek, és olyanok lesztek, mint az Isten: tudni fogjátok, mi a jó és mi a rossz. /1Móz. 3:4-5/

De elhúzza a mézesmadzagot úgy is, hogy rombolja a családot, megkívántat egy másik személyt, hogy az még belefér a házasságodba, és az embernek nem elég az a másik személy kinek fogadalmat tett az Isten előtt, hanem kell a fiatalabb, a karcsúbb, általában a külsőleg formásabb, ám belül üres személy. És mikor ráharap a horogra, az Ördög csalijára, az jó, míg el nem fogy a csali, azonban utána a horog az szúr, keményen beleakad az életünkbe, és ha egyszer rá harapunk nehéz szökni, visszacsinálni.
Hányan mondják utólag, hogy ha én ezt tudom előre, akkor nem teszek meg ezt és azt.
De már késő... /Petróczi Szabolcs/

***
A nap gondolata:

Ha Te vagy erősségünk, van támaszunk. Ha magunkban bízunk, esendőek vagyunk. (Augustinus)

***

Imádság:
Istenem!
Köszönöm a családomat!
A házastársamat, akit mellém adtál, akinek hűséget fogadtam s bizony ezzel egyfajta vakságot is.
Hálás vagyok érte akkor is, ha vannak hibái, de ő is elhordozza az én gyengeségeimet.
Vele megelégszem, ezt is fogadtam színed előtt.
Munkáld bennem ezt az érzést rendszeresen.
Elégedett és hálás vagyok a társamért, kitartok mellette az öröm magaslatain és a szenvedés mélységeiben is.
Minden más gondolat az ördögtől van.
Ami elégedetlenséget, hűtlenséget, eltávolodást gerjeszt, az nem tőled jön.
Rád akarok hallgatni és figyelni életemnek e fontos és jelentős momentumában is.
Ámen
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

NAPI IGE, ISTEN TÖRVÉNYEIT KÖVETŐKNEK 8 éve 9 hónapja ezelőtt #5367

  • József
  • József profilkép
2015. július 18. szombat

Ördög, Sátán, léte, munkája, ideje… 6.

És levettetett a hatalmas sárkány, az ősi kígyó, akit ördögnek és Sátánnak hívnak, aki megtéveszti az egész földkerekséget. /Jel.12:9/

A Sátán a közösséget is próbálja rombolni, ma főleg a családot.
A gyerekekre való odafigyelés is fontos.
A XXI. században élünk, modern technikák vesznek körül, sok hasznos tulajdonsággal, melyek könnyűvé teszik az életünk, azonban rengeteg a csapda benne.
Mire is gondolok?
Kedves szülők, nagyszülők ne akarjátok, hogy a Tv, az Xbox, a Playstation, vagy az okosmobil nevelje a gyereketeket!
Mert azt látom, hogy a szülőknek a nagy hajtás miatt nincs idő a gyerekre és így kompenzál, hogy megvesz neki ezt is meg azt is, és megenged ezt is meg azt is, mikor egy kis szeretetre lenne szüksége, mikor egy kis törődésre, vagy, hogy meghallgasd, megnézd a rajzát.
Van olyan dolog, amelyen nem szabad könnyíteni, melyet nem lehet semmivel sem pótolni, kiváltani, és ez a gyereknevelés.
Az ördög azt mondja a füledbe, dolgozz, gürizz, hogy mindene meglegyen a gyermekednek és ezt teszed, és gyereked felnő úgy, akár tizenévesen, hogy nem ölelted meg, és ő maga is egy kiégett ember lesz, meglesz mindene, de még sem lesz semmije.
Ez is az Ördög munkája. /Petróczi Szabolcs/

***
A nap gondolata:

Az üldözés még sohasem ártott meg Isten népének, de a világgal és a bűnnel való megalkuvás igen. (Stewart)

***

Imádság:
Uram!
Te adj mértékletességet mindenben számomra.
Még a munkában is.
Add, hogy a veled és az embertársaimmal, főképp a szeretteimmel való kapcsolatomra tudjak odafigyelni.
S ne csak ennek kimondásáig, elgondolásáig jussak el, hanem így is éljek.
Ámen
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

NAPI IGE, ISTEN TÖRVÉNYEIT KÖVETŐKNEK 8 éve 9 hónapja ezelőtt #5389

  • József
  • József profilkép
2015. július 19. vasárnap

Ördög, Sátán, léte, munkája, ideje… 7.

És levettetett a hatalmas sárkány, az ősi kígyó, akit ördögnek és Sátánnak hívnak, aki megtéveszti az egész földkerekséget. /Jel.12:9/

Szoktuk mondani, ha egy gyerek rossz, hogy „belé bujt a kisördög”, és bizony ez egy jó kép, de nem csak a gyerekbe bújik bele, hanem mindenkibe, ha engedjük.

Ott van mindannyiunk életében, és ahogyan az igében van, mint ordító oroszlán jár kel és keresi, kit nyeljen el.
Keresi a fogást rajtunk.
Sokszor úgy, hogy úgy tüntet fel dolgokat, mintha azok nem is lennének veszélyesek, és így szokjuk meg a bűneinket, elkönyveljük azokat úgy, hogy azok jók, még ha valakinek fájnak, akkor is.
Hogy egy kicsit közelebb hozzam, hadd mondjak egy igen vicces, de mégis tanulságos székely történetet.

Látogatóba megy a székely a komájához, poharazgatnak, poharazgatnak, és mindeközben fekszik a kutya a tűzhely előtt, és nyüszít… Úgy másfél óra múlva már nem bírja a koma és megkérdezi:

– Ember, ugyanbiza milyen baja van annak a kutyának, hogy ennyire sír?

– Semmi baja nincs annak – mondja a házigazda –, csak ott, a tűzhely előtt, ahol fekszik, a padlóból kiáll egy szeg, és szúrja az oldalát…

– Na de komám, hát akkor mér’ nem fekszik odébb?

– Hát mert annyira nem szúrja…

Sokszor sajnos tényleg olyanok vagyunk, mint a székely kutyája, hogy az Ördög elhiteti, hogy nem is olyan vészes az a bűn, amit teszünk.
És hiteget minket, napról napra, hogy nem olyan nagy dolog az. Biztosan van ilyen a te életedben is Testvérem.
Gondolj csak bele, mennyi, de mennyi helyen befolyásol minket a gonosz… /Petróczi Szabolcs/

***
A nap gondolata:

"Mindenkinek megfordul a fejében,
mit kellene változtatni a világon,
de senki sem gondolkodik azon,
mit kellene változtatnia saját magán."
Lev Tolsztoj

***

Imádság:
Szúr, szúr, de még bírom.
Kicsit nyüszítek, de majd jobb lesz.
Hányszor gondolom ezt Uram, és engedem, hogy az ördög becsapjon, megvezessen.
Köszönöm, hogy intesz: nem jól van ez így!
Segíts határozottan nemet mondanom arra, ami nem tőled van, észrevennem az ördög csapdáit és elkerülni azokat.
Ámen
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

NAPI IGE, ISTEN TÖRVÉNYEIT KÖVETŐKNEK 8 éve 9 hónapja ezelőtt #5404

  • József
  • József profilkép
2015. július 20. hétfő

Ördög, Sátán, léte, munkája, ideje… 8.

Legyőzték őt a Bárány vérével és bizonyságtételük igéjével azok, akik nem kímélték életüket mindhalálig. /Jel.12:11/

De kérdezhetjük, hogy akkor mi a teendőnk nekünk, mit tehetünk a Sátán ellen, és meddig tart ez?
Mi semmit sem tehetünk, nem győzhetjük le, mert már valaki ezt megtette helyettünk, és ez a valaki Jézus Krisztus, nemcsak a mennyben győzte le, hanem a földre eljött, és mint áldozati Bárány ment helyettünk a keresztre, hogy a bűnünkre bocsánatot szerezzen. A háború már eldőlt, azonban vannak még csaták, még hitünket megpróbálja a gonosz, hogy elmerjük-e hinni ezt a Jézusi tettet, bele merünk-e kapaszkodni ebbe a váltságba?
Még egy kis ideig tart ez, mondja az ige, Jézus második eljöveteléig.
Sokan ezt nem tudják felfogni, hogyha legyőzetett a Gonosz, a halál, van bűnbocsánat, akkor miért van annyi rossz még mindig a világban?

Sokat küzdött ezzel egy afrikai misszionárius, ki a négerek között evangelizált, hogy hogyan is magyarázza ezt el az amúgy is babonás népnek, hogy a gonosz legyőzetett, a kígyó fejére lett taposva. Egyik este történt vele, hogy nagy robajra kelt, ami a tyúkólból jött, és mikor kinyitotta az ajtót, látta, hogy egy 3 méteres kígyó épp elnyeli a tyúkokat, rögtön fogott egy baltát és levágta a fejét, azonban a kígyó még mindig vergődött, csapkodott órákon át, míg végül elernyedt, és ekkor értette meg, hogy ilyen a Sátán is, a bűneink kígyója.
Lefejeztetett Krisztus által, azonban ahogyan Afrikában ez a kígyó rángatózott és tombolt, úgy csapkod maga körül továbbra is a fejetlen Sátán.

A Sátán is tudja ezt, és mindent bevet, hogy megtévesszen, hogy elválasszon az Istentől és a szeretteidtől, hogy még egyszer még jól odacsapjon.
A kérdés, hogy TE meg tudsz-e állni az Ördöggel szemben.
Nem magad, hanem Krisztus által, az Ő ereje által. /Petróczi Szabolcs/

***
A nap gondolata:

A világ evangéliumot akar Krisztus vére nélkül, hatalmat Szentlélek nélkül és kereszténységet az élet átadása nélkül.

***

Imádság:
Uram!
Egyedül képtelen lennék az ördöggel szemben győzni, de hálás vagyok a Te győzelmedért, mely az én életemben is érvényes.
Ámen
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.215 másodperc