27 | 04 | 2024
Főmenü
Események
April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
Üdvözöl a Kunena fórum!

Árulj el néhány érdekességet magadról, mutatkozz be a fórum többi tagja előtt.
Minden új tagnak jó fórumozást kívánunk!

TÉMA: NAPI IGE, ISTEN TÖRVÉNYEIT KÖVETŐKNEK

NAPI IGE, ISTEN TÖRVÉNYEIT KÖVETŐKNEK 8 éve 7 hónapja ezelőtt #5927

  • József
  • József profilkép
2015. szeptember 15. kedd

Isten azért adta az árnyat, hogy jobban lássuk a fényt! 3.

„Ő Isten dicsőségének a kisugárzása és lényének képmása” (Zsid 1,3)

Arcunk nagy kincs.
De nem a kőbe vésett klasszikus szépség a fontos, mert arcunk belülről épül és szépül igazán.
Attól, ahogyan észrevesszük azt a sokféle szépséget, ami körülöttünk van, attól, ahogy a másik emberre nézünk, attól, ahogy rámosolygunk, attól, ahogy tekintetünkkel biztatjuk, bátorítjuk őt.
De becsüljünk is meg minden arcot, amely biztat, fényt sugároz, bátorít és vigasztal.
De legfőképpen fordítsuk arcunkat Krisztus dicsőségben fénylő és fájdalomtól eltorzult arca felé, hogy tekintetében meglássuk az irántunk való végtelen türelmét és szeretetét. (Prókai Árpád)

***
A nap gondolata:

Az újjászületés az embernek tetőtől-talpig való megváltozása, minden tekintetben és vonatkozásban. (Spurgeon)

***
Imádság:

Köszönöm Uram szelíd szemet pillantását, mely szívemig hat. Áldalak szereteted és kegyelmed nagyságáért, melyben részem van naponként.
Ámen
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

NAPI IGE, ISTEN TÖRVÉNYEIT KÖVETŐKNEK 8 éve 7 hónapja ezelőtt #5932

  • József
  • József profilkép
2015. szeptember 16. szerda

Isten bővölködő életre hív. 1.

„Eljön az idő, amikor az Úr bőséges asztalt terít a nemzeteknek.” (Ézs 25,6)

Népek, nemzetek, fajok ülik körbe békességben Isten terített asztalát és annyit vehetnek a jóból, amennyire csak szükségük van. Lehetetlennek tűnő jövendölés ez a mai bizonytalan gazdasági helyzetben.
Pedig Istennek hatalma van minden emberi szükségletet kielégíteni. Minél bizonytalanabb a jövő, annál fontosabb a remény táplálása. Remény nélkül a szív meghal.
Remény nélkül az ember tehetetlenné válik, megszűnik benne az életvágy, az alkotókészség, a szeretetre való hajlam.
Az anyagi forrásoknál hiába keressük a remény alapját.
Higgyük, hogy Isten minden élethelyzetben felkínálja a megoldást, Ő legyen a mi reményünk, aki a szeretet teljessége.
Helyezzük életünket bizalommal Isten tenyerére. (Prókai Árpád)

***
A nap gondolata:

Az igazi megtérést éppúgy nem lehet eltitkolni, mint ahogy a fényt a sötét szobában nem lehet elrejteni. (Spurgeon)

***
Imádság:

Uram!
Életem kezedben van.
Mindenestül.
Köszönöm ennek minden megnyugtató erejét, áldását.
Ámen
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

NAPI IGE, ISTEN TÖRVÉNYEIT KÖVETŐKNEK 8 éve 7 hónapja ezelőtt #5935

  • József
  • József profilkép
2015. szeptember 17. csütörtök

Isten bővölködő életre hív. 2.

„Eljön az idő, amikor az Úr bőséges asztalt terít a nemzeteknek”
(Ézs 25,6)

Pál apostol írja: „Mindenre van erőm a Krisztusban, aki megerősít engem.” (Fil 4,13).
Pál apostol saját tapasztalatai alapján írja ezt, hiszen volt, ahol megkövezték, máshol megvesszőzték, vagy elűzték a városból. Az evangélium hirdetése lehetetlenné vált volna emberi erővel.
De ott volt Ő, aki erőt és ötleteket adott, megtérni akaró, vendéglátó embereket adott – és küldetését Isten segítségével Pál beteljesítette.
Ez az élet egyik nagy titka.
Hogyan tudom Isten erejét beengedni az életembe?
Úgy, hogy tegyük meg, ami rajtunk áll, a többi az Isten dolga.

Isten segíteni akar, de kegyelmét és segítségét csak az tudja elfogadni, akiben alázat van.
Isten megszólít, hív, de sokan vannak, akik úgy, mint az evangéliumi példabeszédben - nem törődnek vele: „De azok, mit sem törődve ezzel, elmentek: az egyik a földjére, a másik a kereskedésébe.” (Mt 22,5).
Isten felkínálja a legszebbet, meghív a legboldogabb életre - és mi a válasz?
Közömbösség!

Vegyük végre észre, mi a legfontosabb számunkra!
A jólét megteremtése ne az anyagi javak hajszolását jelentse számunkra, hanem a békesség és szeretet megteremtését szívünkben és sugárzását mások felé.
Ha a probléma megoldását másoktól várjuk, a probléma nagy valószínűséggel nem lesz megoldva.
Ha szeretet él bennünk, akkor észrevesszük egymás anyagi és lelki szükségét és Isten örömére az Ő segítő munkásaivá válunk. (Prókai Árpád)

***
A nap gondolata:

Az az elmélet, mely szerint a megtérés egy fokozatos javulás folyamata, tetőtől-talpig hazugság. (Spurgeon)

***
Imádság:

Köszönöm Atyám a tőled kapott erőt.
Minden nap adsz eleget.
Ebből is.
Kegyelmedből élek és szeretném sugározni mások felé is.
Ámen
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

NAPI IGE, ISTEN TÖRVÉNYEIT KÖVETŐKNEK 8 éve 7 hónapja ezelőtt #5938

  • József
  • József profilkép
2015. szeptember 18. péntek

A gyermek intelmei szüleihez


„Neveld a gyermeket a neki megfelelő módon, még ha megöregszik, akkor sem tér el attól.” (Péld 22,6)

Az alábbi írás elgondolkodtató a gyermekeink nevelése kapcsán. Egy gyermek kéri mindezt szüleitől:

- Ne kényeztess el! Tudom jól, hogy nincs mindenre szükségem, amit kérek, csupán kipróbálom, hogy mit csikarhatok ki tőled!

- Légy velem határozott! Ez azért fontos nekem, mert ezáltal érzem magam biztonságban.

- Ne engedd, hogy rossz szokásokat vegyek fel! Te vagy az egyetlen, aki ezekre még idejekorán figyelmeztethet.

- Ne viselkedj velem úgy, mintha fiatalabb lennék, mint amilyen vagyok!

- Ne javíts ki mások előtt! Sokkal többet érsz el, ha kettesben, csendesen megmagyarázod, miben hibáztam.

- Ne tégy úgy, mintha hibáim bűnök lennének! A kettő összekeverése megzavarja bennem az értékek megtanulását.

- Ne védj meg cselekedeteim következményeitől! Néha szükségem van arra, hogy – fájdalmak árán – magam tapasztaljam meg a következményeket.

- Ne vedd rossz néven, ha azt mondom: nem szeretlek! Legtöbbször nem Te vagy az, akit nem szeretek, hanem a hatalmat, ami megakadályoz, hogy kedvem szerint cselekedjek.

- Ne törődj sokat apró egészségügyi panaszaimmal! Néha csak szeretném elérni, hogy figyeljenek rám.

- Ne korholj állandóan! Ha folyton zsörtölődsz, csak úgy tudok védekezni, hogy süketnek tettetem magam.

- Ne felejtsd el, hogy nem tudom mindig pontosan kifejezni magam! Ezért tűnik úgy néha, mintha nem lennék becsületes.

- Ne rázz le, ha kérdésekkel fordulok hozzád! Ha nem válaszolsz, egy idő után azt veszed észre, hogy abbahagyom a kérdezést és máshol keresek választ kérdéseimre.

- Légy következetes! Ha nem vagy az, zavartnak érzem magam, s nem tudok többé bízni benned.

- Ne mondd nekem, hogy félelmeim butaságok! Nagyon is valóságosak ezek a félelmek és csak úgy tudsz segíteni nekem, ha megpróbálsz megérteni.

- Sose tégy úgy, mintha tökéletes és tévedhetetlen lennél!

- Túlságosan nagy lesz a csalódásom, ha rájövök, egyik sem vagy. (Prókai Árpád)



***
A nap gondolata:

A családban feloldhatatlanok a kötelékek, úgyhogy a gonosz fiú mégis fiú, a hűtlen testvér mégis testvér. (Fosdick)



***
Imádság:

Uram!
Hálás szívvel köszönöm neked a gyermekeimet, akik nem is az enyémek, hanem a tieid.
Ezzel együtt tudom, felelős vagyok értük.
Adj számomra engedelmes szívet, mely a Te útjaidra tanítja, irányítja a rábízottakat!
Ámen
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

NAPI IGE, ISTEN TÖRVÉNYEIT KÖVETŐKNEK 8 éve 7 hónapja ezelőtt #6013

  • József
  • József profilkép
2015. szeptember 19. szombat

Szabadság

„Ő pedig így szólt hozzájuk: „Jöjjetek velem csak ti magatok egy lakatlan helyre, és pihenjetek meg egy kissé.” Mert olyan sokan voltak, akik odaérkeztek, és akik elindultak, hogy még enni sem volt idejük. Elhajóztak tehát egy lakatlan helyre magukban.” (Mk 6,31-32)

A nyári szabadságolások idején – bár már túl vagyunk rajta – minden bizonnyal üdítően hatnak ránk ezek a sorok: no lám, már Jézus is élt a szabadsággal.
Mert valóban minden embernek szüksége van a hosszabb-rövidebb ideig tartó kikapcsolódásra.
Ezt a szabadságot sokféleképpen lehet eltölteni.
Van, aki külföldre utazik, van, aki itthon nyaral, van, aki otthon marad és a ház körüli munkákat pótolja.
Persze fontos szempont az is, hogy kinek hogyan engedi a pénztárcája.

Ha figyelmesen olvassuk az idézett igét, feltűnhet azonban egy fontos indok: "hogy pihenjetek meg" együtt Jézussal, az Isten Fiával.
Azt hiszem, ezt a szempontot nem nagyon szoktuk hangsúlyozni, amikor szabadságra indulunk.
Pedig nemcsak a testünknek kell regenerálódnia a pihenésben, hanem a lelkünknek is.
Szükségünk van arra, hogy időről-időre elvonuljunk egy helyre, ahol magunk vagyunk, vagyis kettesben az Istennel.
Ebben a találkozásban átgondoljuk eddigi életünket, megtervezzük az elkövetkezőket Isten jelenlétéből erőt merítve.

Pihenésünk legyen tehát egyben egyfajta csendesség is.
Elvonulás a világtól, a csend, a magány, a lelki töltekezés ideje ez esetben, egy más környezetben.
A szabadság programtervéből ne felejtsük tehát ki a lelki felfrissülést sem. (Prókai Árpád)

***
A nap gondolata:

Kegyelmet mindig a hálás szívű kap, a felfuvalkodott ellenben elveszíti azt.

***
Imádság:

Uram Jézus!
Hálás vagyok a melletted megélt pihentető, felüdítő időkért. Tudom, hogy a testemnek és a lelkemnek egyaránt szükségem van a feltöltődésre és köszönöm, hogy mindezt Veled, melletted érhetem el a legjobban.
Ámen
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

NAPI IGE, ISTEN TÖRVÉNYEIT KÖVETŐKNEK 8 éve 7 hónapja ezelőtt #6016

  • József
  • József profilkép
2015. szeptember 20. vasárnap

Ti rosszat terveztetek ellenem, de Isten terve jóra fordította azt…(1Móz 50:20)

A családi életünk, ha egy helyen rossz irányba tart, az egészre kihatással van vagy lesz.
Jó példa erre Jákób családjának története.
Jobban szerette Jákób Józsefet, mint a többi gyermekét – olvassuk a Szentírásban.
Ebből viszont senki nem jöhetett ki jól.
Még József sem.
A legszeretettebb gyermek, József sem jöhetett ki jól ebből a helyzetből.
Ismerjük a történetet, mely beszámol arról, hogy József hogyan kerül a kút mélyére, majd lesz rabszolga Egyiptomban, aztán börtön következik, később az ország 2. emberévé válik a fáraó után. Hogyan találkozik újra a testvéreivel, majd költözik oda az egész család Egyiptomba.
Amikor pedig meghal az apjuk, azt hiszik a testvérei, hogy József bosszút áll rajtuk, de bocsánatot kérnek tőle a testvérek.
Ezt az apjuk helyezte a szívükre.
József válasza pedig mai Igénk, melyet érdemes a szívünkbe zárnunk:
„Ti rosszat terveztetek ellenem, de Isten terve jóra fordította azt…”
Így beszél az, aki megtanult a nehézségeiben Istenre hangoltan élni.
Mi mennyire tudunk Istenre hangoltan élni?
Akarunk egyáltalán?

***
A nap gondolata:

Az élet nemcsak azt kérdezi: mennyit tudsz elérni, azt is kérdezi: mennyit tudsz eltűrni, hogy ép maradj?

***
Imádság:

Uram!
Add, hogy a nehézségeim ne keserűvé és gyűlölködővé tegyenek, hanem még közelebb vigyenek hozzád és ennek áldásaiból részesüljenek embertársaim is.
Ámen
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.293 másodperc