29 30 1 2 3 4 5

Mezőfalva - Martonvásár: 1:2, félidő 0:1

(Fotók: Móricz M.)

Még győzelem nélkül, de megszerezte idei első gólját Mezőfalva.

Három gól és egy hazai kiállítás a hétvége mérlege. Az önbizalommal hiányával küzdő Mezőfalva egyenlíteni tudott a második félidőre, de végül a vendégek húzták be a három pontot. A vereség ellenére Masinka László mezőfalvi edző továbbra is bízik fiatalokkal felfrissített csapatában.Az első félidőben martonvásári szögletek borzolták a hazai szurkolók kedélyeit. A 13. percben a vendég Kővári közeli fejese törte meg a gólcsendet. 0:1. A 34. percben a mezőfalvi Vörös Balázs sárgult be másodszor is, ezért kiállította Pekker játékvezető. Szünetet követően az intenzívebb mezőfalvi támadásoknak köszönhetően Erős küldte a hosszú sarokba lövését, 1:1-re szépítettek a vendéglátók. A 87. percben a szemfüles Szilágyi csapott le az ötösön belül passzolgató mezőfalviakra, góljával beállítva az 1:2-es végeredményt. A találkozó után a hazai edzőt kérdeztük:

- Az első húsz percben hit nélkül játszott a csapat, de a második játékrészre már felcsillant némi remény. Sajnos erőnléti gondok is adódnak még, de tovább építjük, erősítjük az együttest – mondta értékelésében Masinka László edző, aki az ősszel tért vissza a mezőfalvi gárdához.

Játékvezető Pekker Bálint. Asszisztensek: Nagy II. László, Dolmány Tamás

Gólszerzők: Mezőfalvától Erős Zoltán 65’, Martonvásártól Kővári Ferenc 13’ és Szilágyi Imre Roland 87’

Mezőfalva: Papp M.., Vörös B., Balázs S., Szabó e., Móricz Cs., Sági J., Csányi D., Sági R., Mekota B., Bozoki M., Bartus K. Cserék: Bozsoki M., Masinka L. Velez D., Erős Z., Szili Z., Antal Á.

Martonvásár: Végh Z., Hernádi Á., Radics Á., Tokodi S., Kanyó R., Magyar B., Kovács D., Kővári F., Cziklin R., Berczi D., Cservenka G. Cserék: Nagy Gy.,Kádár J., Szilágyi I.

(A Mezőhír összeeállítását Móricz Mercédesz segítette! Köszönet érte!)