15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Mezőfalva Ikarus-Maroshegy 4:1, félidő 3:0

Győzelemmel nyitott Mezőfalva a 2018-2019-es bajnoki idényben. Első félidős sziporkázó hazai játék után a vendégek szépítő gólját követően is meg tudta őrizni három gólos előnyét Mezőfalva. A találkozóról a Mezőhír állandó munkatársa Móricz Mercédesz készített összefoglalót.

(Móricz Mercédesz felvételei)

A Mezőfalva szinte megújult csapata a tavalyi bajnok Ikarus-Maroshegy csapatát fogadta a megyei l. osztály első fordulójában. A hazaiak nagyon korán, már a 3. percben vezetéshez jutottak. Paget érkezett nagyon jó ütemben és védhetetlenül a kapuba fejelte a labdát. 1:0. Alig 8 perc múlva a Bicskéről érkezett Godslove szintén fejjel szerezte meg a hazaiak második gólját. 2:0. 5 perc múlva már duplázott. Ezúttal lábbal volt eredményes. 3:0. A mérkőzés itt már lényegében eldőlt. A vendégek kapusának olykor bravúrra volt szüksége a következő percekben, de a szünetig nem változott az eredmény. A második félidőben mintha az öltözőben maradt volna a Mezőfalva. Erősen nyomott a székesfehérvári alakulat. Eleinte nem jártak sikerrel. A mezőfalviaknak viszont volt, hogy a két kapufa között pattogott a labda, mégsem haladt át a gólvonalon. A 76. percben a vendég Klémán szerezte meg a maroshegyiek szépítő találatát. 3:1. A mérkőzés végeredményét a Perkáta csapatától hazatérő Ráthgéber állította be. 4:1. Jövő héten a szomszédos Sárbogárdhoz utazik a Mezőfalva. Mondhatni, hogy bizakodva várhatja ezt az összecsapást. Előtte azonban augusztus 22-én, szerdán a Magyar Kupában hazai környezetben fogadják a szomszéd Baracsot.