29 30 1 2 3 4 5

Ötödik helyen zárt Mezőfalva felnőtt csapata az őszi rangsorban

Sárvíz - Mezőfalva 2:4, félidő 1:0

Bravúros győzelem az utolsó fordulóban is!

Jól kezdett Mezőfalva az abai gyepen, de mégis a vendéglátók szereztek vezetést az első félidőben. Egyéni hibákból és egy szerencsétlenül megpattanó szabadrúgásból kaptunk gólt. A félidő után még jutott egy gól a vendéglátóknak, de utána csak Mezőfalvának termett „babér“ Bakos János edző a találkozó után elmondta, hogy jól kezdték a mérkőzést, de a szünetutáni gólig nem talált magára a csapat. A pihenőt követően cserélt Mezőfalva, ami teljesen más játékképet adott a találkozónak. Mezőfalva továbbra is erős nyomás alatt tartotta ellenfelét, aminek ezúttal már meg is jött az eredménye. Egy jogos büntetőt is elfelejtett befújni számunkra a a bíró, de ettől függetlenül is nyerni tudott a csapat. Mekota, Balázs, Balogh és Németh bebiztosította a három pontot. A négy gólból három akcióból, egy pedig tizenegyesből született. Összességében elégedettek a mezőfalviak az elért eredménnyel, hiszen a véghajrában az ötödik helyet sikerült megcsípni. Amennyiben a tavasszal nem engedik ki a kezükből a megnyerhető találkozókat, úgy nem elképzelhetetlen a dobogó harmadik foka sem a végelszámolásnál - mondta az esélyekről Bakos János edző.

Mezőfalva 2020-as őszi eredményei: Adony - Mezőfalva 6:1, Mezőfalva - Káloz 2:3, Nagykarácsony - Mezőfalva 5:2, Mezőfalva - Baracs 2:1, Szabadegyháza - Mezőfalva 4:3, Vajta - Mezőfalva 1:0, Mezőfalva - Szabadbattyán 6:1, Mezőfalva - Előszállás 3:0, Mezőfalva - Seregélyes 7:3, Polgárdi - Mezőfalva 0:0, Mezőfalva - LMSK Cobra Sport 6:3, Sárvíz - Mezőfalva 2:4.

A hazai góllövő listát Bakos Patrik és Balázs Sándor vezetik 8-8 góllal. Őket Balogh Dániel és Puskás Attila követi 4-4 találattal. Mekota Bernát 3, Horváth Zsolt, Németh László és Sági Roland 2-2 gólt szerzett. Balogh Imre, Kertész Dániel és Török Dávid pedig 1-1 góllal iratkozott fel a listára.

Remekül, a harmadik helyen zárta a szezont az U19-es csapatunk!

A fiatalok ezúttal is nagy szorításban voltak kénytelek végigharcolni az őszi fordulókat, hiszen a felnőtt korosztályban is helyt kellett állnia a fiúknak. Így mindenképpen megérdemlik a dicséretet.

Íme az eredménylista:

Adony - Mezőfalva 3:3, Mezőfalva - Nagykarácsony 6:1, Kulcs - Mezőfalva 5:0, Mezőfalva - Dufk 8:0, Szabadegyháza - Mezőfalva 3:3, Mezőfalva - Baracs 2:5, Seregélyes - Mezőfalva 0:20, Mezőfalva Sárszentágota 8:1, Mezőfalva - Előszállás 13:2, Mezőfalva - Vajta 6:2.

A góllövő listát itt Bakos Patrik vezeti 25 góllal. Őt követi Kovács Milán és Puskás Attila 11-11 találattal. Németh László 8, Török Dávid 6, Sümegi Dániel 3, Bakos Dominik, Csicskovics Péter, Kertész Dániel, Tonka Norbert 1-1 gól.

A mezőfalvi U19 tíz ponttal van lemaradva a listavezető Baracstól és csak alig négy ponttal a Vajtától. Nem kizárt, hogy tavasszal a bronz helyett fényesebb érem kerülhet a fiúk nyakába.