15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Szépen csillog az őszi bronz az U16-nyakában!

Dobogón végzett Mezőfalva U16-os csapata az őszi fordulókban. Lejátszotta minden mérkőzését. A DUFK ugyan még előzhet, de nem valószínű, hogy erre az idén a vírushelyzet miatt sor kerül.

Igazán kitűnő teljesítményt tudhatnak maguk mögött a mezőfalvi fiatalok, hiszen a semmiből kellett újjáépíteni a korosztályt. Ezért is nagyszerű eredmény a harmadik hely. A fiúkról és az őszi fordulókról Szabó Attila edző mondta el tapasztalatait lapunknak.

- Meglepetés volt számomra is a csapat teljesítménye, mivel egyáltalán nem vártam dobogós helyezésre. Különösen azért nem, mert július elején kezdtük összeszedegetni a tagokat. Tehát óriási és bravúros sikerként könyvelhetjük el az őszi harmadik helyet. Gyakorlatilag a nyáron hazahoztuk azokat a gyerekeket, akik különböző okok miatt máshol játszottak. Továbbá azokat is be tudtuk csalogatni, akik valamilyen indokkal abbahagyták a focit és inkább a játszóteret, vagy más elfoglaltságot választottak. Az elért eredménynek így különösen nagy hangsúlyt ad, hogy ezek a gyerekek ismét szervezetten és egyesületi kereteken belül játszanak. A fordulókban pedig alaposan oda kellett tenni magukat a srácoknak, mivel egy erős U16-os bajnokságban kellett helytállni. Nagyon köszönöm nekik a kitartást, és természetesen a szülőknek is a pozitív hozzáállást. Úgy érzem, ez a csapat még sokra hivatott, nagyon nagy szorgalommal megáldott kis társaság, akiket kár lenne hagyni elkallódni! - összegzett Szabó Attila edző.

Az U16 - 12 mérkőzésből 7 győzelem, 2 döntetlen, 3 vereség, 45 rúgott gól mellett 21-et kaptak. Végül 23 ponttal harmadikként fejezték be az őszi fordulókat. Kápolnásnyék és Enying előzi meg őket 30-30 ponttal.