22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Előszállás – Mezőfalva 3:3, félidő 1:2

Igazságos pontosztozkodás

Május 19-én, szerdán délután tartották a Groupama Megyei II. osztály Dél felnőtt csoport 22. fordulójának elmaradt mérkőzését. Mezőfalva első félidős jó játékkal megérdemelt vezetéssel pihenhetett. A szünet után még egy gyors gólra futotta Bakos János legénységének, de azután már a hazai csapatnak állt a „zászló”. Előszállás a 93. percben mentett pontot.

Képek a mérkőzésről itt! >>>>

A 20. percig vagy öt nagy helyzet is adódott a vendégek előtt, de ezek rendre kimaradtak. A 24.-ben Előszállás is megvillant, Vereb azonban nagy bravúrral védte az előszállási kontrákat. A 25. percben Németh László tolta meg középre a labdát Sági Józsinak, aki higgadtan lőtt a hálóba. 0:1. A hazaiak részéről a 34. percben érkezett válasz. Czifra a kapu előtti védői bizonytalanságot kihasználva egalizálta a mérkőzés állását. 1:1. Mezőfalva továbbra is irányította a meccset. A 36. percben Sági beadását Bakos Patrik tálalta a rövid felső sarokba. 1:2. Szünetre ezzel az eredménnyel mentek a csapatok. A pihenőt követően Mezőfalva letámadta ellenfelét és a 47. percben Balogh Imre már két gólos előnyt szerzett a vendégeknek. 1:3. A találattal ezután meg is szakadt a mezőfalvi gólgyártás. Előszállás viszont felpörgette, hogy ellenfele kihagyta legtöbb helyzetét. A sorozatos és megélénkülő előszállási támadások során a 71. percben Németh Ferenc hozta vissza a hazai reményeket. 2:2.

Mezőfalva fáradtan és dekoncentráltan játszott a hátralévő időben, bár helyzetei voltak szép számban, de ebből nem ragadt meg egy sem. Az utolsó húsz percben a hosszabbításig nagy csatában küzdöttek a csapatok. Végül a három perces hosszabbításban Reichardt jutott szabadrúgáshoz és bomba góljával mentettet az egy pontot. A találkozó végén az edzők egyformán igazságosnak ítélték a mérkőzést. Bakos János az első félidő mezőfalvi fölényét emelte ki. Masinka Csaba pedig az előszállásiak nagy szívét dicsérte, mellyel döntetlenre hozták az összecsapást.

Előszállás: Nagy, Kovalovszky, Béres, Czifra, Bognár, Szalai, Bozsoki, Reichardt, Romhányi, Kovács, Németh. Cserék: Balogh, Kercza, Garbacz, Horváth.

Mezőfalva: Vereb, Sági, Balázs, Török, Balogh, Balogh, Horváth, Németh, Bakos, Sági, Magosi. Cserék: Simon, Vad.

Gólszerzők: Czifra István, Németh Ferenc, Reichardt Bálint. Mezőfalvától: Sági József, Bakos Patrik, Balogh Imre.