20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

A Magyar Kupában Mezőfalva nyolcat vágott Seregélyesnek

Gólzáporos első félidő után még három találat az összecsapás mérlege

Mezőfalva: 150 néző, játékvezető: Kovács Zoltán, asszisztensek: Szabó László, Sziksz Tibor

Gólrúgók: Balász Sándor 2, Móricz Csaba 2, Rottmann Sándor, Márok Máté, Balogh Imre és Csuka Ákos

Mezőfalva - Seregélyes 8:0, félidő: 5:0

Könnyed 8:0-ás győzelmet aratott a Magyar Kupa második fordulójában Mezőfalva Seregélyes ellen. A vasárnap délutáni összecsapáson már az első fordulóban megpecsételődött a vendégek sorsa. Szünet után némileg lassult a játék, de még így is jutott három találatra.

Percről, percre: A 15. percben Rottmann Sándor indított a bal oldalon. Rottmann labdáját átvéve Balázs Sanyi a kifutó kapus fölött átívelve megszerezte a találkozó első gólját. Három perc múlva hazai támadásnál Móricz Csaba buktatása miatt a seregélyesi ötös vonalában szabadrúgást ítélt Kovács Zoltán játékvezető. A szabadrúgásra Huber érkezett, aki kapufára lőtt. A kipattanó labdát Balázs Sanyi csípte el, így duplázva a második gólját szerezte. 2:0. alig pár perccel a találat után újabb eredményes támadásnak örülhettek a mezőfalvi szurkolók. Boros Benjamin passzából Móricz Csaba lőtt a hálóba a jobbra elfekvő kapus mellett. 3:0. A negyedik találatnál (33') Móricz szögletét Rottmann fejelte a vendégek kapujába. 4:0. A félidő utolsó gólja Móricz-Balász összjátéknak köszönhető. 5:0.

A pihenőt követően alig tíz percet kellett várni az újabb mezőfalvi akcióra. Ezúttal Boros beadásába Márok Máté botlott bele. 6:0. A hetedik találat Balogh Imre szólójához köthető. A hetvenedik percben – félpályát lealázva – óriási gólt lőtt bal oldalról a hosszú sarokba. 7:0. A mérkőzés vége előtt büntetőhöz jutott a hazai együttes. Csuka Ákos lövését nem tudta Závotka Ervin hárítani, így a végeredmény 8:0-lett!

Mezőfalva könnyed győzelemmel jutott a következő fordulóba.