Felhasználó értékelés
- Részletek
-
Szülőkategória: Hírek
-
Kategória: Iskola
-
Utoljára módosítva 2013. szeptember 01. (vasárnap) 16:03
-
Publikálva: 2013. szeptember 01. (vasárnap) 15:35
-
Írta: Horváth László
-
Találat: 2772
Nyulasiné Lakos Angéla és Hajas Györgyné
A tanévkezdés előtti napokban kiváló versenyfelkészítő, kiváló tehetséggondozó és kiváló tehetségsegítő kategóriában osztottak díjakat a kiemelkedően jó munkát végző pedagógusoknak. Mezőfalváról ketten is meghívást kaptak a díjkiosztóra, ahol ünnepélyes keretek között vehették át az elismerést jelentő okleveleket. Kiváló tehetséggondozó díjat kapott Hajas Györgyné, és kiváló tehetségsegítő díjban részesült Nyulasiné Lakos Angéla.
Hivatalos formában három éve folyik tehetséggondozás a Dunaújvároshoz közeli településen, amihez a két díjazott pedagógusnak el kellett végeznie a mesterképzőt, és mint tehetségfejlesztő tanár folytathatták a tevékenységet. Mára akkreditált tehetségpontként működik az intézmény.
Az Olima 2012-es csapata
Hajas Györgyné kiváló tehetséggondozó elmondta, hogy egy évtizedes munka előzte meg a mostani eredményeket. Az eltelt időszak alatt sokan szereztek nyelvvizsgát, és még többen részesültek abban a közösségi élményben, amit a német nyelvoktatás és a hozzá kapcsolódó versenyek jelentettek. Ezt a munkát csak elhivatottságból lehet csinálni, ahol fáradtságot nem ismerve mindig készülni kell valamilyen versenyre. Évről-évre első helyen végeztünk az Osztrák Intézet által kiírt „OLIMA” német nyelvű színi előadássorozatokban, ahol a résztvevő gyerekek nemcsak a nyelvtudásukat fejleszthették, hanem a felkészülés során sok más területen is kibontakoztathatták tehetségüket.
Mezőfalvi tehetségek
Nyulasiné Lakos Angéla tanítványa Kovács Virág Karolin - népi ének tanszakos - már sokszor elvarázsolta minket gyönyörű hangjával!
Szintén díjazott Nyulasiné Lakos Angéla, aki kiváló tehetségsegítő elismerésben részesült. A népi éneket tanító és a művészeti oktatásért felelős vezető kifejtette, hogy a tehetséggondozás rendkívül összetett folyamat, ami már kisgyermekkorban elkezdődhet. Sok minden elfedheti és gátolhatja, mint például a szociális hátrány, magatartászavar, és egyéb tényező. Mindezek lefejtegetése után ott marad a tehetség, amiből még mindig nem biztos, hogy művész, vagy valódi érték születik. Ha tudatos tehetséggondozás folyik egy intézményben, akkor lépésről lépésre, együttműködve a szülőkkel, pedagógusokkal és más szervezetekkel szép eredményeket érhetünk el. Természetesen ehhez a munkához hozzátartozik egy nagyon mély és bensőséges kapcsolat, mely a diák és a pedagógus között alakul ki, óriási lendületet adva a pedagógusnak is a további folytatáshoz.
Horváth László