Felhasználó értékelés
- Részletek
-
Szülőkategória: Hírek
-
Kategória: Mezőhír
-
Utoljára módosítva 2013. június 18. (kedd) 19:23
-
Publikálva: 2013. június 18. (kedd) 19:13
-
Írta: Horváth László
-
Találat: 2971
Első napirendi pontbanDr. Jászka Ernő a Dunaújvárosi Kistérség Többcélú Kistérségi Társulásának kistérségi irodavezetője tájékoztatta a mezőfalvi képviselőket, hogy módosítani szükséges a társulási szerződést, melynek tagja Mezőfalva is. A MÁK és a szakminisztériumok között sincs teljes összhang abban a kérdésben, hogy kinek kell a társuláson belül a munkaszervezeti feladatokat ellátni. A legideálisabb az lenne, hogy olyan önkormányzatnál folyjék ez a munka, ahol a tevékenységgel kapcsolatban minden feladatot ellátnak. Sajnos Dunaújváros nem ilyen, csak Baracs és Előszállás felel meg ebből a szempontból, ezért kívánatos a társulás központját is áttenni Baracsra.
A Mezőfalvi képviselők elfogadták a módosításra tett javaslatot.
A második napirendi pontvárhatóan sokkolja majd a helyi közvéleményt. A képviselők előtt az I. körzet háziorvosának Dr. Bartos Krisztinának a felmondása lett kivetítve projektoron. A szülési szabadságát töltő orvosnő nem kíván visszatérni körzetébe. Bár indoklás a felmondásban nem szerepel, és az Önkormányzat sem szívesen teregeti ki a „szennyest”, azért azt tudni lehet, hogy a háttérben komoly feszültségek vannak a munkáltató és a doktornő között. Az önkormányzat legutóbbi döntése, az asszisztensi létszám csökkentése miatt alakult ki ez a helyzet. Nevezetesen az eddig négy asszisztenssel működő egészségügyi ellátás háromra csökken, melyből egy asszisztens munkája megosztva lenne a két körzet között. A doktornő és a szakma véleményéről Bán Balázs helyi képviselő internetes oldalán olvashatnak részletesen a téma iránt érdeklődők, ahol az is kiderült, hogy leginkább azt sérelmezi az I. körzet háziorvosa, hogy a megkérdezése nélkül a feje fölött döntöttek. Részletek a képviselő honlapjáról:
„Dr. Bartos Krisztina szülés miatt az utóbbi időben nem praktizált, viszont nyár végén visszatér(ne). Továbbra is egyértelműen kiáll amellett, hogy az eddig jól működő rendszert és felállást nem szabadna felülírni! Továbbá azt sérelmezi, de nagyon, hogy a feje felett döntöttek úgy, hogy őt még csak meg sem kérdezték erről… Mert az egy dolog, hogy az utóbbi időben nem volt személyesen jelen Mezőfalván, ám attól még kötelékbe tartozik, és ez a döntés az ő munkájára is igen komoly hatással lesz… Illett volna hát bevonni őt is!
A doktornő szerette volna a témát képviselők elé vinni, ám ezt nem tették lehetővé számára, mondván a testület már döntött a költségvetés megszavazásakor... Ez a hozzáállás viszont elgondolkoztatja őt a jövőt illetően…”
A körzeti orvos felmondása utáni tennivalókhoz Dr. Tassy Péter II. körzet orvosának segítségét vette igénybe az Önkormányzat. Dr. Tassy Péter elmondta, hogy a praxisjog jelenleg a doktornőt illeti még hat hónapig, tehát neki van lehetősége a körzetet meghirdetni, de természetesen az Önkormányzattal, mint munkáltatóval közösen lehet csak dűlőre jutni az új orvos személyében. A képviselők a téma végén a felmondást elfogadták, és döntöttek a további teendőkről.
Harmadik napirendi pontban15 millió forint folyószámla-hitel felvételéről döntöttek a képviselők.
Negyedik napirendi pontbanaz iskolaigazgatói pályázatról alkottak véleményt a helyi döntnökök. Azért csak véleményt, mert a döntési jog már kikerült az Önkormányzat hatásköréből. A képviselők a beadott pályázatot kiválóra értékelték, és az eddigi intézményvezetőt Jaksics Erzsébetet támogatják az igazgatói állás elnyerésében. Azonban ezzel még nem ért véget az iskolai témakör. Masinka Csabáné képviselőasszony annak az aggodalmának adott hangot, hogy tudomása szerint van a faluban egy olyan gyerek, aki rendszeresen bántalmazza a hazafelé tartó tanulókat. Értesülése szerint az atrocitások miatt több gyermeket elvisznek az intézményből. A képviselőasszony attól fél, hogy ez az állapot rosszhírét kelti az iskolának, és kéri az iskola vezetését, hogy mindent tegyenek meg a probléma orvoslásához. Az iskola jelenlévő vezetői tájékoztatták a képviselőasszonyt, hogy a probléma az iskolán kívüli. Erre hatásuk nincs, de amit megtehetnek ez ügyben, azt már megtették. Az említett fiatal nincs az iskolán belül, magántanulóként, ingyen foglalkoznak vele a kollégák, hogy elkerüljék a problémákat. A falakon kívüli gondokat nincs lehetősége kezelni az intézménynek. Viszont kérik a képviselőasszonyt, hogy információit szívesen veszik, ha eljuttatja hozzájuk. A családsegítő intézet is dolgozik az ügyön, akiknek több jogosultságuk van. A létszámot illetően nincs olyan mérvű csökkenés, mint amit feltételeznek. 50 ballagó diák volt az idén, és az ősszel csak 40 elsős jön, így 10 az ebből adódó létszámcsökkenés. A többi létszámmozgás költözésből, és egyéb elvándorlásból adódik, ami az év során visszafelé is működik.
Ötödik napirendipontban a Mezőfalva-Hantos-Daruszentmiklós Közoktatási Intézményi Társulás megszűnésével kapcsolatos döntés módosítása került sorra. A hatóság nem fogadta el a „válás” során megjelölt új intézménynevet, így a módosítást meg kell tenni. A képviselők megszavazták a módosítást.
A rendeletmódosításoknál a kéményseprési rendeletet is módosítani kellett.
Hatodik napirendi pontban Nikolinné Héring Edit, a mezőfalvi Szociális, Családsegítő és Gyermekjóléti Intézmény vezetője kérte közalkalmazotti jogviszonyának áthelyezéssel történő megszüntetését. Kérésnek indoka: felkértek, hogy az átalakulóban levő Dunaújvárosi Többcélú Kistérségi Társulásnál 2013. július 1-jétől az idősek nappali ellátásának vezetői feladatait lássa el Baracson. A képviselők sajnálkozva, de rábólintottak a kérésre.
A rendkívüli testületit zárt üléssel fejezték be Mezőfalva Önkormányzatának képviselői, ahol kitüntetésekről tárgyaltak. Döntésüket várhatóan a falunapon megismerheti a lakosság is.