22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Értékes pontokat gyűjtöttünk az elmúlt két hónap alatt

Velencétől is loptunk pontot!

Feljövő teljesítménnyel, középmezőnyben a felnőttek. Dobogón az IFI és szintén a lista közepén Mezőfalva II. csapata.

Március végén, április elején Megye I. osztályban kissé kiegyensúlyozatlan volt a felnőttek teljesítménye. Április végére, május első felére viszont fontos pontokat szerzett Masinka László együttese. Május első harmadában a középmezőny nyolcadik helyén várják a hátralévő négy fordulót. Az IFI a Tordas elleni kis megingást követően remek formában a dobogó harmadik fokán tanyázik. A matematika szerint még az elsőségbe is beleszólhatnának, ha nem várna rájuk még négy nehéz mérkőzés. Megye III-ban pedig elég nagyarányú győzelmek és vereségek is kialakultak. Összességében azonban nincs oka keseregni a mezőfalvi szurkolónak, hiszen a tabella hatodik helye jó pozíció a folytatáshoz. Lapzártáig a bajnokság osztályok szerinti listáit megtoldottuk az edzők esélylatolgatásával.Megye I. felnőttek – 8. hely, 26 mérkőzés, 9 győzelem, 4 döntetlen, 13 vereség, 44 lőtt gól, kapott gól 47, gólkülönbség -3, pontok száma 31 - Masinka László edző a 8. hely megtartását érzi reálisnak. Az összefoglaló időszak utolsó három fordulójában bizonyították a fiúk, hogy jó játékkal élvonalbeli csapatokat is meg tudnak lepni.

Az IFI dobogóvárományos!

U19 – 3. hely, 24 mérkőzés, 18 győzelem, 0 döntetlen, 6 vereség, 102 lőtt gól, 36 kapott gól, gólkülönbség 66, pontok száma 54 – Váradi Tamás edző csak matematikai esélyt lát a dobogó magasabb fokára lépni. Ezzel viszont nem számol. A harmadik hely megtartása a cél és ez nagy valószínűséggel sikerül is.

Mezőfalva II. – 6. hely, 21 mérkőzés, 11 győzelem, 1 döntetlen, 9 vereség, 66 lőtt gól, 51 kapott gól, gólkülönbség 15, pontok száma 34. Simon József edző szerint, ha a csapat 100 %-os teljesítménye mellett szerencsésen körbeverik egymást az élen lévő együttesek, akár a negyedik helyre is odaérhetnek.

A május havi összesítőnket az első osztály 25. fordulójának mérkőzésével zárjuk. Mezőfalva – Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 3:1, félidő 3:0. Jó játékkal Mezőfalva megérdemelten tartotta otthon a három pontot. A győzelem a tabella negyedik helyezettjével szemben igen szép eredmény... A gólokat pedig sosem kell magyarázni! Mezőfalva már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, Gárdonynak csak egy szépítő gólra futotta. Remek helyzetkihasználással és jobb technikai játékkal tetemes előnyt szerzett az első félidőben Mezőfalva. A 24. percben Szili Szabolcs szabadrúgásából Balázs Sándor pofozta be az első találatot a vendégek hálójába. Alig 5 percre rá Sági Rolandot ugrasztották a bal szélen, akinek egyéni akciójával a hosszú sarokban landolt a hazai csapat második gólja. A 39. percben ismét szabadrúgáshoz jutott Masinka László együttese. Középről, 17 méterről Nagy Márk lőtt bombagólt. Szünet után tizenegyest védett a vendégcsapat kapusa, majd a találkozó utolsó percében Bognár György szabadrúgásával szépített Gárdony.

Végszóként megállapítható, a 2015-16-os idény véghajrája is izgalmasnak ígérkezik.

Mezőfalva II. csapatunk is szépen teljesített, a hatodik helyen áll.