20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Mezőfalva II. - Enying 2:8, félidő: 1:6

További képek a mérkőzésről itt! >>>

Mezőfalva, 70 néző. Játékvezető Kovács Zoltán. Asszisztensek: Kovács László, Bélik Bence

Mezőfalva – Orosz G., Gaszler L., Papp K., Simon N., Sági J., Tibold V., Váradi T., Ágoston F., Micheller T., Szabó R., Csuka Á. Cserék: Szilva M., Czinkon K.

Enying – Dobai I., Magos Gy., Dudar J., Szabó K., Nagy Z., Kovács L., Szőke I., Molnár G., Molnár Z., Paluska K., Farkas G. Cserék: Blaski M., Balogh Gy., Bogár A.

Góllövők: Mezőfalva – 46' Szilva Máté, 58' Czinkon Krisztián. Enying – 3', 24', 44',70' Molnár Gábor, 5', 17' Paluska Krisztián, 13', 61' Farkas Gergely.

Jók: Mezőfalva – Váradi T., Papp K., Orosz G.

Enying – Paluska K., Molnár Z., Dobai I.

A mérkőzésről:

Vereséggel búcsúzott Mezőfalva második számú csapata a hazai közönségtől a vasárnapi Megye III. Horfer Serleg 25. fordulójában. A Balaton-melléki csapat alaposan kitömte a hazaiak hálóját. Ezúttal azonban nem halat fogott a háló, hanem nyolc szép enyingi gólt. A kezdő sípszó után hamar vezetést szereztek a vendégek. Paluska 16-oson belüli buktatásáért ítélt tizenegyest Kovács Z. játékvezető. A büntetőt Molnár G. értékesítette. 0:1. Az 5. percben az imént földre vitt játékos Paluska került góllövő helyzetbe. Orosz már nem reagálhatott. 1:2. A következő időszakban tízpercenként érkeztek az enyingi találatok. Először Farkas, majd újra Paluska növelte az enyingiek előnyét. A hazaiak csak a negyedik gól után (Molnár talált a kapuba) tudtak válaszolni. Támadásból Papp mentette a becsületet. A szünetig azonban még ekkor sem nyugodhatott a mezőfalvi hálóőr. Molnár harmadik lövése is átment a gólvonalon. Szünetre a vendégek tetemes előnyével mehettek a csapatok.

A második játékrész elején kissé alább hagyott az enyingi nyomás. A pillanatnyi lélegzetvételt azonban nem tudták kihasználni Masinka Csaba legényei. Farkas a 61. percben, Molnár a 70. percben újra eredményesen vette be Orosz kapuját. A mérkőzés látnivalói ezzel még nem fejeződtek be! Mezőfalvának a 90. percben maradt ereje egy utolsó erőfeszítésre. Ágoston – Czinkon összjátéknak köszönhetően 2:8-ra változott listára írható eredmény.

Edzői vélemények:

- Nagyon sok gólt kaptunk. A helyzeteket kihagytuk, pedig ezek alapján lehetett volna 8:8 is. Az elején bealudtunk és gyorsan kaptunk négy gólt. Az első és a második félidőben is volt öt ziccerünk. Ennyi helyzetet nem lehet kihagyni! – Masinka Csaba, Mezőfalva.

- Az utóbbi mérkőzések feszültségei lementek rólunk, ezért tudtunk felszabadultan játszani – Gergics Jenő, Enying.